Kemaliye (Eğin) Karanlık Kanyon

Dunyanin 2'nci buyuk kanyonunun ulkemizde, Erzincan ilinin Kemaliye ilcesi'ndeki KARANLIK KANYON oldugunu biliyor musunuz? Peki, Kemaliyelilerin 100 yildan fazla suren cabalari sonunda 2002 yilinda tamamlayabildikleri, Kanyona paralel bir sekilde...

Başlatan Maui, 02 Mayıs 2021, 17:35:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Topic keywords [SEO] (Eğin)KanyonKaranlıkKemaliye


Dunyanin 2'nci buyuk kanyonunun ulkemizde, Erzincan ilinin Kemaliye ilcesi'ndeki KARANLIK KANYON oldugunu biliyor musunuz? Peki, Kemaliyelilerin 100 yildan fazla suren cabalari sonunda 2002 yilinda tamamlayabildikleri, Kanyona paralel bir sekilde uzanan, cevre ilcelerle koylere ulasimi buyuk olcude kolaylastiran insan emeginin bir harikasi TASYOLU biliyor musunuz? Karanlık Kanyon ve Tasyolu, gorkemli guzelligi ile, sizleri, her turlu doga ve su sporu yapmak Kemaliye'ye bekliyor.

Kemaliye ilçesinde Karasu Nehri baraj gölünde düzenlenen bot safari büyük ilgi görüyor 8 kilometrelik parkurda Karanlık Kanyon Vadisi'ni yakından izlemek için yaklaşık 1 buçuk saat suda ilerleyen davetliler, yüzlerce metre yüksekliğindeki sarp kayalıkların arasında ilçenin doğal güzelliklerine de hayran kalıyor.
Birbirinden heyecanlı doğa sporları yarışmalarının yanı sıra farklı gösterilerinde yapıldığı festivale yurt içinden ve yurt dışından birçok davetli katılıyor. Gün boyunca İlçe civarından geçen Karasu Nehri baraj gölünde düzenlenen bot safari büyük ilgi görüyor 8 kilometrelik parkurda Karanlık Kanyon Vadisi'ni yakından izlemek için yaklaşık 1 buçuk saat suda ilerleyen davetliler, yüzlerce metre yüksekliğindeki sarp kayalıkların arasında ilçenin doğal güzelliklerine de hayran kalıyor. Bot gezisi sırasında bol bol fotoğraf çekme imkanı da bulunuyor.