Masrafsız nişan yapmak için

Yeni bir ev kurma, gelinlik, damatlık, düğün salonu derken evlenecek çiftlerin maddi yükü kaldırılamaz hale gelebiliyor. İşte bu nedenle maddi açıdan kendinizi zorlamadan nişan yapmak için dikkat edilmesi gereken şeyleri...

Başlatan Kerem, 30 Eylül 2021, 00:53:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Topic keywords [SEO] masrafsız-nişanucuz-nişan

Masrafsız nişan yapmak içinYeni bir ev kurma, gelinlik, damatlık, düğün salonu derken evlenecek çiftlerin maddi yükü kaldırılamaz hale gelebiliyor. İşte bu nedenle maddi açıdan kendinizi zorlamadan nişan yapmak için dikkat edilmesi gereken şeyleri hazırladık.

Söz ve nişanı bir yapın

Tören sayısı arttıkça maliyet de artar. Bu nedenle birbirinden pek de farklı olmayan bu iki töreni bir arada yapın. Böylece hem fazladan stres yapmamış olursunuz hem de daha az harcama yaparsınız.

Davetli sayısını az tutun

"Alınır, darılır, gücenir" diye davetli sayısını artırırsanız davetlileriniz eve sığmaz ve mekan tutmak zorunda kalırsınız. Nişan için mekan tutmak da düşündüğünüzden çok daha maliyetli olabilir. Bu nedenle nişanlanacak çiftin kendi ebeveynleri ile oturup konuşmaları ve yalnızca ev ahalisinden oluşacak bir organizasyon konusunda uzlaşmaya varmaları maddi açıdan zorluk yaşamamaları için oldukça önemlidir.

Hazırlıkları abartmayın

Söz masası hazırlamak şu sıralar çok popüler ancak sizi zorluyorsa çok gösterişli masalar hazırlamak yerine sade bir masa hazırlayıp şık bir köşe yapabilirsiniz. Söz pastanızın, fotoğraflarınızın, söz tepsinizin olacağı küçük bir masanın yanlarını renkli uçan balonlarla süsleyebilirsiniz.

Tek güne özel herhangi bir eşya almayın

Yeni evinizde kullanacağınız bir tepsiyi söz tepsisi yapabilirsiniz. Yalnızca söz gününe özel damat fincanı veya söz masası aksesuarları gibi şeyleri tercih etmemeniz de harcamalarınızı azatlmanıza yardımcı olur.

"Adettendir" diye harçlık dağıtmayın

Kapı tutma, ayakkabı saklama, kız göstermeme gibi çeşitli adetleri yapmamanızda; yapacaksanız da abartmamanızda fayda var.

Kıyafetinizi tek güne özel almayın

"Nişanlık" anlayışımızı biraz değiştirmemizde fayda var. O çok gösterişli kıyafetlere hem çok paraha harcıyoruz hem de sonrasında başka bir davette giyemiyoruz. İşte o nedenle ayakkabı ve kıyafet seçerken başka bir yerde de giyilebilir olmasına dikkat edin.

Nişan hediyelerinizi kendiniz hazırlayın

Nişan gününüze özel hatıra olsun diye dağıtacağınız hediyelikleri kendiniz de yapabilirsiniz mesela küçük kavanozlarda mumlar iyi bir alternatif olabilir.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Taktik veriyorum yazın... İnternetten bir hatun bulun anlaşın yurtdışından kaçırın kendinize sonra nikah yeterli :haha: Valla ben öyle yaptım ama sonradan düğünü yaptım yine ben :D hatta geldikten 3 hafta sonra yaptım hani yapmasamda olurdu sdfasdfdf Masraf'dan değilde o zamanlar bi iş boşluğundaydım ailemde'de yoktu öyle bi düşündüydüm sonra Allah yüzüme baktıda oldu bi şekilde düğün gelinlik falan giydirdim yani  :cool: Geri kalmadık .. ( teyzelerimin evde kalmış  oğul ve kızları benim nikahtan hemen sonra evlendiler birden bire bir kaç evlilik gerçekleşti.. yaş olarak küçük olduğumdan fatih yurt dışından kız getirmiş bizim neyimiz eksik diyerek yoldan buldukları kızlarla oğlanlarla çocuklarını evlendirdiler ) Sevaba girmiş olduk :haha: sayemizde
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Alıntı yapılan: Charismax - 30 Eylül 2021, 01:34:39( teyzelerimin evde kalmış  oğul ve kızları benim nikahtan hemen sonra evlendiler birden bire bir kaç evlilik gerçekleşti.. yaş olarak küçük olduğumdan fatih yurt dışından kız getirmiş bizim neyimiz eksik diyerek yoldan buldukları kızlarla oğlanlarla çocuklarını evlendirdiler ) Sevaba girmiş olduk :haha: sayemizde
Bu iyiydi işte 😂 bizde de hanımın akrabalarında oldu bu olay 😂


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 30 Eylül 2021, 01:37:07Bu iyiydi işte 😂 bizde de hanımın akrabalarında oldu bu olay 😂
Abi ben teyzelerimi tanımıyormuşum evlenince tanıdım.. teyzemin oğluna araba almıştık hatta aldığı arabanın ilk 2 taksitini ben ödedim bekarken.. :D  teyzemin oğlunun adı eren nikah günü araba istedim bundan konvoy araba sen ol dedim arabasıda tifo mu tipo mu arkası kesik araba lüks değil hani makul görünümlü yeterliydi.. araba tamirde dedi olmadı diğer kuzenden ayarladık.. Neyse nihakımıza gidiyoruz bu arabam tamirde dediği teyzemin oğlu arkamızdan arabayka geliyor yanında'da bir kız var :D meğer o kızıda teyzem ona bulmuş tanışın diye oda yegenimin nikahı var diye yanına almış kızı o sıra tanışıp.. 2 gün sonra nihak kıydılar :haha: Nikah tarihi almakta bizde problem yoktu partiden'dik ya biz akp' gençlik kolundaydı tak tak saat yer zaman ayarlaya biliyorduk belediyede bizdendi hemen nikahlanmışlar :D sonra konvoy yapan dayımın oğlunun aileside evlendirdi oğlunu arada en fazla 5 gün var hepsinin :haha: kızlarıda evlendirildi .. ama bunların yaşı 30 küsürdü ben ozaman 22 yaşındayım hani öyle düşün.. senelerce evlilik işleri olmadıydı :D Bizim ailenin çocuklarının kafası anam bulsun babam bulsun ben evleneyim şeklinde olduğu için gösterdiği ile tamam diyip evlendiler :haha: Allah mutlu mesut etsin bişi demiyorumda .. ya bu çekememezlikten kurban olmaları inşaallah ileride sıkıntı doğurmaz.. daha boşanma haberleri gelmedi allah bozmasın jksdajfkd
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Amin Allah ağızlarının tadını bozmasın inşallah. Bizde öyle bişey yok ya. Bizim sülalede genelde ailelerin istemedikleri alınır 😂 Halamın oğlu bir kaç ay önce evlenmiş annesinin sonradan haberi oluyor. Bizede  hayırlı olsun demek düştü. Nasipse kızı istemeye gidecekler yakında :haha:


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 30 Eylül 2021, 01:46:39Amin Allah ağızlarının tadını bozmasın inşallah. Bizde öyle bişey yok ya. Bizim sülalede genelde ailelerin istemedikleri alınır 😂 Halamın oğlu bir kaç ay önce evlenmiş annesinin sonradan haberi oluyor. Bizede  hayırlı olsun demek düştü. Nasipse kızı istemeye gidecekler yakında :haha:
Ahahahaha :haha: koptum buna bu iyimiş :haha: Allah herkesin yuvasına huzur versin ya  :rose: Başka söz gelmiyor aklıma zaten :haha:
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A