Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Microsoft Windows 8.1 desteğini sonlandırıyor

2013 yılında Windows 8 işletim sisteminin daha geliştirilmiş bir sürümü olarak tanıtılan Windows 8.1, yavaş yavaş yolun sonuna geliyor.Microsoft, Windows 8.1 kullanıcılarını artık yolun sonuna gelindiğini söyleyen bildirimlerle...

Başlatan Luna, 24 Kasım 2022, 01:58:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Microsoft Windows 8.1 desteğini sonlandırıyor


2013 yılında Windows 8 işletim sisteminin daha geliştirilmiş bir sürümü olarak tanıtılan Windows 8.1, yavaş yavaş yolun sonuna geliyor.

Microsoft, Windows 8.1 kullanıcılarını artık yolun sonuna gelindiğini söyleyen bildirimlerle uyarmaya başlamıştı.

on Ocak'ta destek sonlanacak
Yapılan açıklamaya göre eski işletim sistemine olan destek, 10 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Bu da kullanıcıların daha yeni bir sürüm için lisans satın almaları gerektiği anlamına geliyor.

Microsoft, Windows 8.1'in yaklaşık on yıl öncesinin teknolojisi için tasarlandığını  bu nedenle yeni işletim sistemine geçilmesi gerektiğini söylüyor.

Windows sürümleri içerisinde yüzde 2.45 civarında bir paya sahip olan Windows 8.1, daha çok kurumsal kullanıcılar tarafından tercih ediliyordu.
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

Benzer Konular (5)