Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Reklam içerikli konu paylaşımının tamamen yasak olduğunu ve reklam içerikli bir paylaşım yaparsanız forumdan yasaklanarak mesajınızın silineceğini hatırlatmak isteriz. Sizin emeklerinize, bizimde zamanımıza yazık. :)

Banyan Ağacı

Banyan ağacının kendisi aslında başlı başına bir orman. Klasik bir Banyan ağacının 300'e yakın ana gövdesi ve 3000 civarında ince gövdesi var. Ağaç büyürken dalları yere uzanarak toprağı deliyor ve yeni bir gövdeyle dışarı...

Başlatan Asrevya, 20 Aralık 2022, 16:51:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Banyan Ağacı

Banyan ağacının kendisi aslında başlı başına bir orman. Klasik bir Banyan ağacının 300'e yakın ana gövdesi ve 3000 civarında ince gövdesi var. Ağaç büyürken dalları yere uzanarak toprağı deliyor ve yeni bir gövdeyle dışarı çıkıyor. Yani dal diye düşündüğünüz her kol aslında bir gövde. Tohumu bir toplu iğnenin başından ufak ve bu minicik tohum binlerce gövdesi olan bir ağaca dönüşüyor. Tropikal iklimi seven bu ağaç daha çok Hindistan ve Güneydoğu Asya'da yetişiyor.Bir kaynağa göre Budizm'in babası Buda, Banyan'ın altında oturup çile çekerken aydınlandığı için Hindular ve Budistler tarafından da kutsal kabul ediliyor. Ağaç uzun yıllar yaşadığı için ölümsüzlüğü simgelediği için "Yaşam Ağacı" olarak da biliniyor.
Değeri Değere Değen Kavrar...

Benzer Konular (5)

185

Yanıtlar: 1
Gösterim: 435

5059

Yanıtlar: 0
Gösterim: 25

1731

Yanıtlar: 3
Gösterim: 328

3485

Yanıtlar: 1
Gösterim: 810

5057

Yanıtlar: 0
Gösterim: 23