Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Kudret nari faydalari nelerdir

Kudret narı, içeriğindeki vitamin, mineral ve lifler dolayısıyla hastalık önleyici ve tedavi edici şifalı bir meyve. Bu muazzam meyvenin birçok faydası bulunuyor. Öyle ki şifa deposu diye nitelendirilen kudret narı; diyabet...

Başlatan Luna, 24 Kasım 2022, 01:03:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kudret nari faydalari nelerdir


Kudret narı, içeriğindeki vitamin, mineral ve lifler dolayısıyla hastalık önleyici ve tedavi edici şifalı bir meyve. Bu muazzam meyvenin birçok faydası bulunuyor. Öyle ki şifa deposu diye nitelendirilen kudret narı; diyabet hastalarına önerilir, kan şekerinin dengelenmesinde etkilidir. Sindirim sistemini düzenleyen bir meyve olan kudret narı, kabızlığı önler  hazımsızlığı giderir. Peki, kudret narının diğer yararları neler? Kudret narı nasıl tüketilir? Kudret narı macunu nasıl yapılır? İşte merak edilenler...
Asya, Afrika, Uzak Doğu ve Güney Amerika'da yetişen kudret narı, ülkemizde özellikle Bursa  Yalova'da yetiştiriliyor. Faydaları dilden dile dolaşan meyvenin faydaları ise en çok merak edilenler arasında. Peki, kudret narının faydaları neler? Kudret narı neye iyi gelir? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

-Kudret narı diyabet hastalığının tedavisinde şifa olur. Kan şekerinin düşmesinde etkilidir. Bu özelliği ile şeker hastalığının kontrol edilmesinde tercih edilen meyvelerin başında gelir.

-Vücut direncini artırır, bağışıklığı güçlendirir. Bu özelliğiyle virüslerden korur. Enfeksiyon hastalıklarına karşı da etkilidir.

- C vitamini yönünden zengin olan kudret narı, vücuttan toksinlerin atılmasında etki sağlar.

-Göz sağlığını korur. Keskin ve net bir şekilde görmeyi sağlar.

- Yapılan araştırmalarda kudret narının bazı kanser türlerine karşı koruyucu olduğu ispatlanmıştır. Bu şifalı meyvenin rahim ağzı ve göğüs kanserine bağlı tümörleri azaltmada etkisi olduğu söylenir.

Bu şifalı meyvenin rahim ağzı  göğüs kanserine bağlı tümörleri azaltmada etkisi olduğu söylenir.

-Kudret narı kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü dengede tutar. Ayrıca kalp krizi, damar tıkanıklığı ve felç riskini düşürür.

- Hazımsızlığı gideren ve sindirim sistemini düzenleyen kudret narı, kabızlığı önler.
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

Benzer Konular (5)

497

Yanıtlar: 0
Gösterim: 2618

1233

Yanıtlar: 7
Gösterim: 1356

2029

Yanıtlar: 0
Gösterim: 376

26 Eylül 2021, 16:19:11
Acı-KetCHuP tarafından