Orkideniz için Limonlu Bakım Tüyosu

Orkidenin çiçek açması zaman alır. Bakımı kolay ama çiçek açması için bakıma ihtiyacı olan orkidenin yerini sevmesi önemlidir.Orkidelerin güzel çiçeklere ve parlak yapraklara sahip olması için zaman zaman sulama suyuna birkaç...

Başlatan Kerem, 29 Temmuz 2022, 20:37:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orkideniz için Limonlu Bakım Tüyosu


Orkidenin çiçek açması zaman alır. Bakımı kolay ama çiçek açması için bakıma ihtiyacı olan orkidenin yerini sevmesi önemlidir.

Orkidelerin güzel çiçeklere ve parlak yapraklara sahip olması için zaman zaman sulama suyuna birkaç damla limon suyu ilave edilmesi tavsiye edilir. Bu meyve suyu asitlendirecek ve orkideler toprağın asitliğini sevdiği için bu onların büyümesine çok olumlu etki yapacaktır. Yaprakların güzelce parlaması için su ve limon suyuna batırılmış bir bezle nazikçe yıkayabilirsiniz.

ORKİDE NE SIKLIKTA SULANMALI?

İyi bir büyüme için orkidenin haftada bir sulanması yeterli. Bunun diğer saksı bitkilerinden biraz farklı bir şekilde yapılması gerekir. Birkaç damla limon suyuyla birlikte tabağa ılık su dökün ve bitkiyi içine yerleştirin. Kavanozu çıkarmadan ve her zamanki yerine yerleştirmeden önce 30 dakika etki etmesini bekleyin. Yapraklar gür ve taç yapraklar muhteşem olacak.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)