Aşıkken Yapılan Hatalar

Aşıkken Yapılan Hatalar.İyi bir ilişki için bazen fedakarlıklar yapmak ve bazı şeylerden ödün  vermek gerekebilir. Ama bunun dengesini kurmak önemli. Kendinizi  zorlayarak ve istemeyerek yapacağınız fedakarlıklar kişiliğinize...

Başlatan Kerem, 03 Nisan 2021, 00:28:02

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aşıkken Yapılan Hatalar.

İyi bir ilişki için bazen fedakarlıklar yapmak ve bazı şeylerden ödün  vermek gerekebilir. Ama bunun dengesini kurmak önemli. Kendinizi  zorlayarak ve istemeyerek yapacağınız fedakarlıklar kişiliğinize zarar  verebilir.

Aşıkken mantıklı kararlar vermenin ne kadar zor olduğunu ve ufak  şeylerin gözden kaçabildiğini biliyoruz. Ancak uzun süren bir ilişkiden  çıktığınızda ne yapacağınızı bilemez hale gelmek istemiyorsanız;  ilişkinizde kaçınmanız gereken bazı davranışlar var.


Dövme yaptırmak
Aşkınızı  ispatlamak için vücudunuzda bir işarete ihtiyacınız yok. Aslında  aşkınızı ispatlamaya da hiç ihtiyacınız yok. Sadece karşınızdakine  sevildiğini hissettirmeniz önemli. Vücudunuzda onun adını ya da başka  bir işareti sonsuza kadar taşı*** değil, sözleriniz ve  davranışlarınızla sevdiğinizi ona göstermeniz yeterli. Ayrıca biraz  gerçekçi olmakta da fayda var, şu an ne kadar yoğun duygular hissetseniz  de aşkınızın bir ömür süreceğinin garantisi yok. Hiç kimse ayrıldıktan  yıllar sonra vücudunda eski sevgilisinin adını taşımaktan memnun olmaz.


İşlerinizi ertelemek
Sevgilinizle  görüşmek için o akşam bitirmeniz gereken işi sonraya bırakmak ya da  onunla konuşabilmek için sabahlara kadar uykusuz kalıp ertesi gün iş  yerinde hiçbir şey yapamamak, ilişkinize bir katkı sağlamaz. Sadece  kariyerinizde bir düşüşe sebep olur. Onu ne kadar sevseniz ve tüm  zamanınızı onunla geçirmek isteseniz de sorumluluklarınızı unutmayın. 


Sürekli onun istediği filmleri izlemek
Sevdiğiniz  kişiyi mutlu görmek, elbette çok güzel. Ancak o istiyor diye sürekli  aksiyon filmleri izlemek doğru değil. Erkeklerin çoğu aksiyon filmlerini  tercih ederler ve sizin romantik-komedi filmlerini sevmenizi  anlamazlar. Her sinemaya gidişinizde onun sevdiği filmleri izlemek  yerine, sizin sevdiğiniz filmleri de birlikte izleyebilmelisiniz. Başka  filmler izlemek istemeniz, onu daha az önemsediğiniz anlamına gelmiyor.


Arkadaşlarınızdan kopmak
İlişkinin  ilk aylarında, tüm zamanınızı sevdiğiniz kişiyle geçirmek  isteyebilirsiniz ve aslında bu süreçte arkadaşlarınızı biraz ihmal  etmenizde de sorun yok. Ancak bunun devam etmesine izin vermemelisiniz.  Her ikinizin de arkadaşlarınızla vakit geçirmeye ihtiyacı var. Sizin  arkadaşlarınızdan hoşlanmıyor olabilir ama unutmayın, ondan daha önce de  bu arkadaşlarınız vardı ve ondan sonra da olmaya devam edecekler. Siz  arkadaşlarınızla görüştüğünüzde, kendine başka planlar yapabilir ve  istemiyorsa arkadaşlarınızla görüşmeyebilir. Ama o istemiyor diye  arkadaşlarınızla aranızı bozmanız hata olur.


Onun hobileriyle uğraşmak
Bilgisayar  oyunlarında ona katılmanızda hiçbir sorun yok, hatta bu şekilde  birlikte vakit geçirmek ikinizi de mutlu eder. Ancak sevgilinizin hobisi  yamaç paraşütüyse, o noktada biraz durmanız lazım. İlginizi çekmeyen  hatta sizi korkutan aktivitelere sadece o istiyor diye katılmayın.  Yapmanız gereken, onu arkadaşlarıyla yamaç paraşütüne uğurlarken şans  dilemek ya da ikinizin de severek yapabileceği yeni ortak hobiler  edinmek.


Yeme alışkanlıklarınızı değiştirmek
Yıllardır  vejetaryen olduğunuz halde, sevgiliniz et seviyor diye yeme  alışkanlığınızı değiştirmeyin. Tabii aynısı tam tersi için de geçerli.  Tek yapmanız gereken, dışarı çıktığınızda ikinizin de yemek yiyebileceği  yerler seçmek.


Evcil hayvanınızı bırakmak
Partneriniz  köpeklerden korkuyor olabilir. Belki de kedilere alerjisi var. Ancak  evcil hayvanınızdan vazgeçmek yerine, partnerinize korkularının üzerine  gitmesini önerebilirsiniz ya da alerji ilacı alabilirsiniz.


Dolabınızı yenilemek
Başlangıçta  rahatsız edici görünmese bile partnerinizin kıyafetlerinize karışması  kişisel sınırlarınıza yapılan bir saldırı. Ne giyeceğinize karar  verebilecek yaştasınız ve bu konuda herhangi birinin yönlendirmesine  ihtiyacınız yok. Bu yüzden mini eteklerinizi ve elbiselerinizi  gardırobunuzdan kaldırmak kendinize saygısızlık olur. 

İstemediğiniz  hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. İyi bir cinsel hayatta  fantezilere yer var elbette ancak sadece karşılıklı olarak  istediklerinize... Sizi mutlu etmeyecek şeyleri, sadece o istiyor diye  denemek yerine karşılıklı konuşarak iki tarafı da mutlu edecek  seçenekler yaratabilirsiniz.


Her özel günü onun ailesiyle geçirmek
Bayramları  ya da yılbaşı gecesini ailesiyle geçirmek istiyor olabilir. Ancak  unutmayın ki, sizin de bir aileniz var. Özel günleri kendi ailenizle  geçirmek istemeniz gayet normal. Onu mutlu etmek için her özel günde  ailesinin yanına gitmek yerine, onunla konuşun ve özel günlerde sırayla  ailelerinizi ziyaret edebileceğiniz bir program yapın.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm