Bel Gamzesinin Oluşma Nedeni Nedir?

Bel Gamzesinin Oluşma Nedeni Nedir?Venüs gamzelerini derinin altında bulunan ve deriyi kendine doğru çekerek çukurlar meydana getiren bağ dokular oluşturmaktadır.Tıp dilinde "lateral lumbar girintileri" olarak adlandırılan bu...

Başlatan Kerem, 01 Nisan 2021, 16:37:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bel Gamzesinin Oluşma Nedeni Nedir?

Venüs gamzelerini derinin altında bulunan ve deriyi kendine doğru çekerek çukurlar meydana getiren bağ dokular oluşturmaktadır.


Tıp dilinde "lateral lumbar girintileri" olarak adlandırılan bu gamzeler, aynı zamanda kişinin sağlığı ve kişiliği hakkında pek çok ipucu vermektedir.

Estetik açıdan çoğu insan tarafından beğenilmesinin ve çekici bulunmasının yanı sıra, bu gamzeler kadınların cinsel hayatları konusunda da bir şeyler söylemektedir.


Bugüne kadar yapılan pek çok araştırma, bel gamzesine sahip olan kadınların seks sırasında çok daha çabuk tatmine ulaştığını, yani daha kısa sürede orgazm olduğunu ortaya koymaktadır. Bunun sebebi ise, bu insanlarda pelvisin ve omurganın kendine has bir şekle sahip olmasıdır.

Vücuttaki kemik ve kasların özel bir pozisyona sahip olduğuna işaret eden bel gamzesi, sekse şu şekilde etki ediyor:


Venüs gamzesine sahip olan insanların vücutlarındaki kemik ve kasların sahip olduğu özel pozisyon, kan akışının kısa sürede hızlanmasına yol açarak zirveye ulaşma süresini kısaltıyor.

Ayrıca bu gamzelerin sağlığınız hakkında olumsuz bir duruma işaret etmediği biliniyor.


Pek çok farklı şekli ve büyüklüğü olan bel gamzelerinin görünüşü, aynı zamanda kişinin kilosuna, vücut yapısına ve atletik kabiliyetine göre değişiklik gösteriyor. Venüs gamzelerine erkeklerde rastlanması ise oldukça alışılmadık durumlardan olsa da böyle örneklerin varlığı biliniyor.

Ve eğer bel gamzesine sahipseniz, size birkaç ufak tavsiye


Bel gamzelerine sahipseniz ancak onların daha belirgin ve derin hâle gelmelerini istiyorsanız, bunu sağlayacak egzersizler mevcut. Özellikle bel ve karın kaslarını çalıştıran egzersizler hem sağlığınız için, hem de gamzelerinizin belirginleşmesi için oldukça fayda sağlayacaktır. Bunu yaptıktan sonra isterseniz gamzelerinizin üzerine piercing bile yaptırabilirsiniz!


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm