Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

8 dakikada tam şarj: Xiaomi'den 200W hızlı şarj destekli telefonlar geliyor

Xiaomi, telefonları 8 dakikada tam şarj edebilecek 200W HyperCharge teknolojisini akıllı telefonlara getirmeye hazırlanıyor.Her ne kadar son yıllarda daha yüksek batarya kapasitesine sahip telefonlar karşımıza çıksa da bu durum, uzun...

Başlatan Kerem, 06 Eylül 2022, 21:24:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

8 dakikada tam şarj: Xiaomi'den 200W hızlı şarj destekli telefonlar geliyor


Xiaomi, telefonları 8 dakikada tam şarj edebilecek 200W HyperCharge teknolojisini akıllı telefonlara getirmeye hazırlanıyor.
Her ne kadar son yıllarda daha yüksek batarya kapasitesine sahip telefonlar karşımıza çıksa da bu durum, uzun şarj ömrü için tek başına yeterli olmuyor.
Bu nedenle Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi üreticiler, hızlı şarj adaptörleri geliştirerek telefonların daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor.Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz yıl  hızlı şarj konusunda çıtayı bir üst seviyeye çıkarmış; 120 watt kablosuz ve 200 watt kablolu şarj teknolojilerini tanıtmıştı.8 dakikada tam şarj
200 watt hızlı şarj teknolojisi, 4.000 mAh bataryaya sahip bir akıllı telefonu yalnızca 8 dakikada tamamen şarj edebiliyor.Tanıtım sırasında Mi 11 Pro kullanan yetkililer, telefonu 44 saniyede yüzde 10, 3 dakikada ise yüzde 50 şarj etmeyi başarmıştı.

Gelecek yıl telefonlara geliyor
Ortaya atılan iddialara göre Xiaomi, 200W hızlı şarj desteğine sahip akıllı telefon modellerini gelecek yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay ise Çin'in 3C kalite sertifikasyonundan geçen bazı Xiaomi ürünleri arasında 210W, 20V-10,5A özelliklerine sahip bir şarj cihazı bulunuyor. Bu da ortaya atılan iddiaları kısmen doğruluyor.

Şirket, 200W hızlı şarj destekli yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini bu yılın ikinci yarısında satışa sunmayı planlıyordu. Ancak görünüşe göre Çinli şirketin biraz daha zamana ihtiyacı var.

200W HyperCharge teknolojisi her ne kadar etkileyici olsa da büyük bir maliyetle geliyor. Yapılan araştırmalar, bu teknolojinin pil ömrünü yüzde 20 oranında daha hızlı azaltacağını gösteriyor.

Bu nedenle Xiaomi, bu sorunları ortadan kaldırmak için gelecek yıla kadar bekleyecek.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...


Benzer Konular (5)

733

Yanıtlar: 0
Gösterim: 464

1174

Yanıtlar: 1
Gösterim: 568

3539

Yanıtlar: 0
Gösterim: 182