Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Son Günlerde Artan Akran Zorbalığının Nedenleri

Son dönemlerde okullarda akran zorbalığı giderek artıyor. Peki zorbalığın önüne geçebilmesi için ne yapılması gerekiyor? Detayları, CNN TÜRK muhabiri Emel Telli, Pedagog Pelin Hazer ile aktardı.Her geçen gün çoğalıyor. Mağdur...

Başlatan Kerem, 15 Ocak 2023, 01:21:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Son Günlerde Artan Akran Zorbalığının Nedenleri

Son dönemlerde okullarda akran zorbalığı giderek artıyor. Peki zorbalığın önüne geçebilmesi için ne yapılması gerekiyor? Detayları, CNN TÜRK muhabiri Emel Telli, Pedagog Pelin Hazer ile aktardı.Her geçen gün çoğalıyor. Mağdur çocuk ve gençlerin sayısı yükseliyor. Okullarda akran zorbalığı giderek artıyor. Bunun son örneği İstanbul Ümraniye'deki bir ortaokulda yaşandı. 7. sınıf öğrencisi, 20 kişilik bir grup öğrenci tarafından darbedildi. Kafasından ve vücudunun farklı bölgelerinden yaralandı.

Pedagog Pelin Hazer konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

"Okul rehberlik merkezleri olsun aile bilgilendirme merkezleri olsun bunun sonucunda zorbalığa maruz kalan çocuklar gibi zorbalığa maruz eden çocukların da rehabilite olmasına dair özel alanlar kurulması gerekiyor. Öncelikle ailelerin bunu bilmesi, çocuklarına da anlatabilmesi, çocuğun aileden bunları duymasıyla birincil adım olarak önemli. Ailelerin bu zorbalık türlerine dair bilgileri olduğunda 'Bunu gel bizimle paylaş. Biz bunu bir çözümünü buluruz' diye oradaki gençleri olaya maruz kalmadan ihtimaller dahilinde değerlendirmesi gerekiyor."

CnnTürk
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)