Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Konusu Nedir - Oyuncuları Kimlerdir

Bir Zamanlar Kıbrıs konusu nedir, oyuncuları kimdir? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oyuncuları ve karakterleriBu akşam yayına giren Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi ilk bölümüyle seyirciyi etkilemeyi başardığını düşünüyorum. Rumların...

Başlatan Kerem, 02 Nisan 2021, 00:19:02

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir Zamanlar Kıbrıs konusu nedir, oyuncuları kimdir? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oyuncuları ve karakterleri


Bu akşam yayına giren Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi ilk bölümüyle seyirciyi etkilemeyi başardığını düşünüyorum. Rumların Kıbrıs Barış Harekatı öncesinde Kıbrıs 'ta yaşayan Tükrlere yapmış oldıkları zulmü ve katliamları anlatan dizi ilk bölümünde etkili bir giriş yaptı.

Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinin ekranlara taşınacak olan bu dizi her perşembe günü seyircisiyle buluşacak. Peki bu dizinin oyuncuları kim.


BİR ZAMANLAR KIBRIS OYUNCULARI

Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncuları arasında Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu, Hasan Küçükçetin, Miray Akay, Deniz Baytaş, Ahmet Sömers, Hakan Güner, Nebil Sayın, Emre Törün ve Bade Arazlı yer alıyor.

Kemal - Ahmet Kural

İnci – Pelin Karahan

Ankaralı- Serkan Çayoğlu

Ayşe- Gülper Özdemir

Samson – Tayanç Ayaydın

Rauf Denktaş – Devrim Saltoğlu

Derviş – Hasan Küçüktekin

Sıtkiye – Deniz Baytaş

Pembe – Miray Akay

Salahi – Ahmet Somers

Sandy – Sümeyra Koç

Dr. Fazıl Küçük – Hakan Güner

Grivas – Nebil Sayın

Diziden Bir Fotoğraf KaresiKazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm

      Dizi hakkında ki benim yorumuma gelecek olursak, dizinin ilk bölümü beni çok etkiledi. Rum kesiminde yaşayan rumlara karşı olan öfkemi bir kez daha ateşlemiş oldu. 2 yıl KKTC 'de çalıştım ve olayların yaşandığı her yeri gidip görmeye çalıştım. Muratağa, Sandallar ve Atlılar şehitlikleri, Karaoğlan Şehitliği, Katliam Çukuru, Barbarlık Müzesi vs. vs. saymakla bitmeyecek daha bir çok acının yaşandığı birçok yer. Umuyorum ki bu dizi özellikte Kıbrıs 'ta yaşayan genç Türk evlatlarının biraz milliyetçi duygularını kabartır. Orada kaldığım dönemde insanların yakın geçmişte yaşanan bu olayları unuttuğunu ve alçak rumlarla birleşme isteklerinin olduğunu gördüm.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm

Birde bir sahnede arkada hangarda Cougar tipi helikopter görünmesi sahnenin amatörce çekildiğini gösteriyor. Cougarlar Türkiye'ye 1990 lı yıllarda gelmiştir.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm

Dün (07.04.2021) ikinci bölümünü izlediğim Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi yeni bölümünde beni tatmin etmedi. İlk bölümünde Cougar tipi helikopterin görünmesi ile hata yapılırken bu bölümdede Tbp. Bnb. Nihat İlhan ın eşi ve 3 çocuğu şehit edildiği o acı sahne canlandırılırken tekrar hata yapıldı. Yakın tarihimizde yaşanan bu üzücü olayın dizi haline getirilmesi heyecan yaratırken, yapılan bu hatalar dizi sektörümüzün ne kadar ciddiyetsiz olduğunu tekrar gösterdi.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm