Çalışma Odanızı Yeniliyoruz, Hazır mısınız?

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Çocuğunuzun çalışma odasının yenilenmesini gerektiğini düşünen ebeveynler arasındaysanız, bu tüyolara kulak vermeden dekorasyon işlerine girişmeyin...DETAYLARA DİKKAT!-Kullanışlı...

Başlatan MaSaL, 06 Mayıs 2021, 00:07:54

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06 Mayıs 2021, 00:07:54 Son düzenlenme: 06 Mayıs 2021, 00:09:53 KeReM @
Çalışma odanızı yenilemeye hazır mısınız?

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Çocuğunuzun çalışma odasının yenilenmesini gerektiğini düşünen ebeveynler arasındaysanız, bu tüyolara kulak vermeden dekorasyon işlerine girişmeyin...

DETAYLARA DİKKAT!
-Kullanışlı bir çalışma odası dekore etmek için en önemli konulardan biri odanın aldığı ışık. Çocuklar odalarında gün ışığından ne kadar fazla yararlanırlarsa, o kadar derslerine konsantre olabilirler. Bu yüzden eşyaların yerleşimini güneşi kesmeyecek şekilde düzenlemelisiniz. Boya ve duvar kağıdı seçimi de aynı mekanın aydınlığı açısından çok önemli.

oda-sli

-Çocuk odalarında canlı renkler kullanmak konsantrasyonu artırdığından, başta sarı ve mor olmak üzere, çocuğunuzun zevkine hitap eden renkler kullanın.

oda-ic-4


-Dağınıklık, en çok dikkat dağıtan unsurlar arasında yer alıyor. Bu nedenle çalışma odalarında bol çekmeceli dolaplara ve büyük kapaklı kutulara çok yer verilmeli. Böylece dağınıklık sorunu pratik bir şekilde ortadan kalkar.


oda-ic-2

-Kanserojen ve alerjen maddeler içermeyen, ergonomik çalışma sandalyesi tercih edilmeli.

oda-ic-1


-Konu çocuklar olduğundan, güvenlik açısından daima yuvarlak hatlı tasarımlar tercih edilmeli. Sivri köşeli tasarımların kullanımından olabildiğince kaçınılmalı.


oda-ic-5


-Bilgisayar ve müzik sistemlerinin kullanıldığı teknolojik detaylar da günümüzde büyük önem taşıyor. Bu detaylar mutlaka yatak ve çalışma masasıyla entegre olmalı. Böylece çocukların yaratıcılıkları da günün trendlerine uygun olarak desteklenir.

oda-ic-3

-Geri dönüşüm konusunda çocukları bilinçlendirmek için mobilya seçerken bu özelliğe sahip olmasına da dikkat edilmeli.
YOLU DOĞRU OLANIN
YÜKÜ AĞIR OLUR