Konularda H (Heading) Etiketi Kullanımı

Merhabalar, editörde  şeklinde görmüş olduğunuz bir butonumuz var. Bu buton konu içerisinde istediğimiz kelime ya da cümlelere H1 etiketi eklememizi sağlıyor. H1 (Heading) etiketi doğru kullanıldığında faydalı olduğu gibi doğru...

Başlatan Kerem, 24 Nisan 2021, 03:28:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

24 Nisan 2021, 03:28:59 Son düzenlenme: 12 Mayıs 2021, 20:15:01 KeReM @
07CDF127-63FE-43CD-BD61-9A1A1CB0345D.png


Merhabalar, editörde  şeklinde görmüş olduğunuz bir butonumuz var. Bu buton konu içerisinde istediğimiz kelime ya da cümlelere H1 etiketi eklememizi sağlıyor. H1 (Heading) etiketi doğru kullanıldığında faydalı olduğu gibi doğru kullanılmadığı takdirde zararlıda olabilmekte.

Peki H (Heading) Etiketi Nedir?

Heading etiketinin kod tarafında yazım şekli H'dir. Heading etiketi, Google botlarının sayfa içeriği hakkında bilgi alabilmesi için başlıklara yerleştirilen HTML etiketleridir. Heading etiketleri 1'den başlayarak (H1) 6'ya kadar (H6) gidebilir. SEO çalışmaları yapılırken sayfa içi teknik yapıda önemli bir yeri bulunmaktadır.

Biz forumumuzda H1 etiketinin kullanılmasına olanak sağlıyoruz ve henüz H2 - H6 etiketleri kullanımda değil, H1 etiketiyle belirlediğimiz kelime ya da cümleleri arama motorlarına öncelikli olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz.

Örnek Kullanımı

[h1] Konu Başlığı[/h1]
H (Heading) Etiketi İpuçları


İçerikte heading etiketilerinizi kurgularken uygulayabileceğiniz ipuçları;

  •     Uzun metinlere baştan sonra heading etiketi vermeyiniz. (Örneğin; migren başlığı altındaki açıklama)
  •     İçeriğinizi oluştururken heading etiketlerini yerleştirmek yerine tamamladıktan sonra yerleştirmeniz daha sağlıklı sonuçlar çıkartabilir.
  •     Kısa açıklamalarınıza (özellikle position zeroda çıkabilecek kısımlara) heading etiketi ekleyebilirsiniz.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm

H Etiketinin Doğru Kullanımı ;


Heading etiketlerinin doğru kullanım hiyerarşisi bulunmamaktadır. İçeriklerinize göre arttırabilir, azaltabilirsiniz. Soruya cevap veren bir makalenizde sadece H1 etiketi veya rehber niteliğinde hazırladığınız bir içerikte 10 farklı H2 etiketi olabilir.
Başlıkları ve alt başlıkları içerik akışına göre sıralayarak uygun etiketleri vermeniz doğru kullanım olacaktır.


Kazanmak kirlidir kaybedelim insan kalırız... /gazapizm