Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Afroamerikan Elizabeth Eckford Fotoğrafı 1957

1957 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir lise, ırkçılığa karşı oldukça önemli bir tutum sergiledi. Afroamerikan öğrencilerin de okula kabul edileceğini açıkladı!Elizabeth Eckford isimli cesur aktivist daha önce tamamen...

Başlatan Asrevya, 12 Eylül 2022, 22:52:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Afroamerikan Elizabeth Eckford Fotoğrafı 1957


1957 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir lise, ırkçılığa karşı oldukça önemli bir tutum sergiledi. Afroamerikan öğrencilerin de okula kabul edileceğini açıkladı!


Elizabeth Eckford isimli cesur aktivist daha önce tamamen beyaz öğrencilerden oluşan bir okulda derslere katılan ilk Afroamerikalılardan birisi oldu! Ancak ne yazık ki pek çok beyaz öğrencinin hakaretlerine ve tacizlerine maruz kaldı.
Ancak Ira Wilmer Counts Jr. tarafından çekilen fotoğraf onlarca tehlikeli gözün bakışları altında tek başına durmaktan çekinmeyen Eckford'un hikayesinin tüm dünyaya yayılmasına katkı sağladı. Böylece, Eckford tüm dünyada ırkçılığa karşılığa yürütülecek zorlu mücadelelerin sembol isimlerinden birisi oldu.

Mehmet Can Demir
Değeri Değere Değen Kavrar...

Benzer Konular (5)