Bir fotoğrafçılık işine başlamak ister misiniz

Fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız, bunu yaşamak için yapmaktan daha heyecan verici ne olabilir? Yılda yüzlerce düğün ve partiye ücretli bir davet olmanın, her gün ömür boyu sürecek neşeli aile anılarını yakalamanın,...

Başlatan Kerem, 26 Temmuz 2022, 23:10:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir fotoğrafçılık işine başlamak ister misiniz
Fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız, bunu yaşamak için yapmaktan daha heyecan verici ne olabilir? Yılda yüzlerce düğün ve partiye ücretli bir davet olmanın, her gün ömür boyu sürecek neşeli aile anılarını yakalamanın, çocukların büyümesini izlemenin ve hatta başkalarının kariyerinizin her günü gülümsemesini deneyimlemenin ne kadar harika olabileceğini düşünün. Fotoğrafçılıkla tam da bunu yapabilirsiniz. Ve fotoğrafçılık endüstrisi hakkında harika olan şey, serbest çalışan / evde çalışan fotoğrafçılar için fazlasıyla yeterli çalışma olmasıdır.

Başlamak için doğru ekipmanı edinmeniz gerekir. Bu, işinizi tam olarak ne kadar ileri götürmek istediğinize karar vermenizi gerektirecektir. Evinizde ofis olarak ayarlayabileceğiniz bir oda varsa, bir fon ve aydınlatma ekipmanı kurmaya bakmak isteyebilirsiniz. Öte yandan, belki de evinizde yer yok. Bunun cesaretinizi kırmasına izin vermeyin. Bir ofis olmadan bile fotoğrafçılık dünyasında rekabet edebilirsiniz. Evde çalışma fotoğrafçılığı işine sahip olmanın en büyük yanlarından biri, fotoğraf dükkanlarının sunduğu hizmetlerin çoğunu, ancak maliyetin bir kısmıyla sunabilmenizdir. Temel olarak, çalışanlar ve kira gibi çok fazla ek yük hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağından, yalnızca kaliteli fotoğraflar sunma konusunda endişelenmeniz gerekecektir.

Neyse ki, günümüzde kaliteli fotoğraflar sunmak, dijital fotoğraf makinesinin icadı sayesinde daha kolay olamazdı. Düşük bir bütçeniz varsa, kişisel bir bilgisayar, dijital kamera ve ortalamanın üzerinde bir yazıcıyla kolayca başlayabilirsiniz. Tabii ki bütçeniz o kadar sınırlı değilse, kamera filtreleri ve yakınlaştırma lensleri gibi bazı ekstra ekipmanlara yatırım yapmak harika bir fikir olacaktır.

İşinize başlamak için hangi ekipmanın gerekli olduğuna karar verdikten sonra, kendinizi satmaya başlamanız gerekir. Fotoğrafçılıkla ilgili en güzel şey, yerel bir kulübe, kiliseye vb. Aitseniz, her zaman hizmetlerinize ihtiyaç duyan insanlar vardır. Ayrıca, ailenizi de unutmayın, çünkü kelimeyi oraya koymakla güçlü olabilirler. Büyük olasılıkla işinizin çoğunu yönlendirmeler yoluyla alacaksınız. Bu durumda müşteri memnuniyeti esastır. Hizmetleriniz kokuyorsa kelime orman yangını gibi yayılacaktır. Bu nedenle, yeğenlerinizin düğününde ücretsiz fotoğraf çekmenizin veya yerel okul balonuzda fotoğraf çekmek için para almanızın her zaman en iyi ayağınızı öne çıkarıp çıkarmadığını unutmayın. Aslında, portföyünüzü oluşturmaya başlamanın en kolay yollarından biri, arkadaşlarınızın ve ailenizin ücretsiz fotoğraflarını çekmeye başlamaktır.

Son olarak, işletmeniz gerçekten yuvarlanıyorsa, işinizi kaydetmeyi düşünebilirsiniz. Yasallıklara dikkat etmek, müşterilerinize bir güvenlik hissi verir. İş demek istediğinizi bilmelerini sağlar. Ayrıca, bu noktada telefon defterinde, gazetede reklam vermeye başlamak ve hatta hizmetlerinizi internette listelemek isteyebilirsiniz. İnternet güçlü bir kaynak olabilir, çünkü tüm el işlerinizi görüntülemek için çevrimiçi bir portföy oluşturabilirsiniz.

Bunu yapabilirsin! Evde çalışma fotoğrafçılığına başlamak için özveri gerekecek. Bir plan yapın ve ona bağlı kalın! Unutmayın, bu sevdiğiniz bir şey! İşinize sevdiğiniz gibi davranın ve işiniz sizi sevecektir!


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)

1182

Yanıtlar: 0
Gösterim: 321

3443

Yanıtlar: 6
Gösterim: 297