Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nemrut Kalderası’nda Arap tavşanı görüntülendi

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğinin (IUCN) koruma listesinde yer alan ve nesli tükenmek üzere olan Arap tavşanı, Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kalderası'nda görüntülendi.Tatvan'da fotoğraf sanatıyla...

Başlatan Kerem, 07 Ağustos 2022, 00:04:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemrut Kalderası’nda Arap tavşanı görüntülendi


fotoiha.araptavsani_16_9_1659683508-390x216.jpeg

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğinin (IUCN) koruma listesinde yer alan ve nesli tükenmek üzere olan Arap tavşanı, Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kalderası'nda görüntülendi.
Tatvan'da fotoğraf sanatıyla uğraşan Mehmet Işık, Avrupa'nın en büyük krater gölü olan Nemrut Kalderası'nda nesli tükenmek üzere olan Arap tavşanını cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.
Işık, doğa fotoğrafı çekmek için Nemrut'un zirvesine çıktı. Aracının önünde kanguru gibi zıplayan bir hayvan görünce cep telefonu kamerasıyla kaydeden Işık, internet üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğinin (IUCN) kırmızı listesinde yer alan ve türünün tehlike altında olduğu düşünülen Arap tavşanı olduğunu tespit etti.
Kanguru gibi ayakları, tavşan gibi kulakları ve fare gibi gövdesiyle dikkat çeken Arap tavşanı, çalılıkların arasında bir süre gezindikten sonra gözden kayboldu.

(İHA)

  (20.38 KB , 390x216 - Gösterim: %1$d 7 .)


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Ben bunu fare diye öldürürüm valla görsem

Ben öldürmezdim bea. Tanırdım büyük ihtimal 🤔


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Ben öldürürüm .. fdsafsdf ama lağım faresi görünce öldüresim gelsede hem huylanıp korkuyorum hem o ellerini görünce merhamet geliyor bu seferde seviyorum.. babama anneme çok kızıyorum.. hayvan tamam pis hastalık taşıyor falan ama can yani.. görünce öldür bilmem ne yap küçükken demeleri işlemiş kafama.. tabi öldüremiyorumda lafın gelişi korkmam desemde acayip huylanırsam kaçarım.. ya farelerin o elleri nasıl öyle ya :D 

:faint:  :faint: :faint: :faint: o nasıl bir bakış açısı ya  :D fareyi sevemem hayatta, eli kulağı ne kadar güzel olursa olsun. Bende zararsızsa öldürmem ama öldürmem gerekiyorsa da öldürürüm. 


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Valla abi bende öyle diyordumda hemster'ların bu farelerin evcilleştirilmişi olduğunu öğrendiğimde bakış açım değişti :D şimdi fındık faresi var lağım faresi var .. tıpkı insanlar gibi biri şarapçı biri küçük tatlı hırsız dsafjksdhkfjghj hahahaha :haha: benzetmeye bak ya :haha: neyse sdfsadfg

Fare işte  :grin: ben öyle bakıyorum olaya


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)