Nepal’de içinde 22 kişinin bulunduğu uçak kayboldu

Nepal'de içinde 22 kişinin bulunduğu uçağın kaybolduğu açıklandı. Kayıp uçağın izini sürmek için bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı.Nepal'in turist kenti Pokhara'dan ülkenin batısındaki Jomsom kasabasına giden...

Başlatan Kerem, 30 Mayıs 2022, 00:33:54

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nepal’de içinde 22 kişinin bulunduğu uçak kayboldu


Nepal'de içinde 22 kişinin bulunduğu uçağın kaybolduğu açıklandı. Kayıp uçağın izini sürmek için bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı.

AD70B90B-64FD-4613-9374-9B2DDBF29F7B.jpeg

Nepal'in turist kenti Pokhara'dan ülkenin batısındaki Jomsom kasabasına giden uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra kule ile irtibatının kesildiği ve kaybolduğu açıklandı.

Hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Tara Air şirketine ait uçakta mürettebat ile birlikte 22 kişinin bulunduğu aktarıldı.

Bölgede arama kurtarma çalışmalarının başladığı bildirildi. Yetkililer, uçaktan son sinyal alınan bölgedeki kötü hava koşullarının arama helikopterlerini engellediğini söyledi.

'KÖTÜ HAVA ŞARTLARI ARAMA HELİKOPTERLERİNE ENGEL OLUYOR'

Uçuş izleme web sitesi Flightradar24, 9N-AET kayıt numarasına sahip kayıp De Havilland Canada DHC-6-300 Twin Otter uçağının ilk uçuşunu Nisan 1979'da yaptığını duyurdu.

Nepal Sivil Havacılık Otoritesi yaptığı açıklamada, "Bir arama helikopteri, kötü hava koşulları nedeniyle uçağın yerini bulamadan Jomsom'a geri döndü." dedi.

İsminin açıklanmaması koşuluyla bir havayolu yetkilisi, uçağın popüler bir turist ve hac bölgesi olan Jomsom'a varmak üzereyken bağlantısının kesildiğini aktardı.

Ülke basınında yer alan haberlere uçakta 4 Hindistan vatandaşı, iki Alman vatandaşı 16 Nepal vatandaşı ve üç mürettebat bulunuyor.
Eklentiyi indirmek için üye olmanız gerekiyor.  (25.7 KB , 776x437 - Gösterim: 5 .)


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana  " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)