Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Tesla'da bir hata daha! Arka lambalar düzgün çalışmıyor!

Tesla, bazı arabaların arka lambalarının düzgün çalışmamasına neden olan bir yazılım sorunu nedeniyle 321.000'den fazla aracı geri çağırıyor.Otomobil üreticisi Reuters tarafından tespit edilen çağrısını cumartesi günü...

Başlatan Kerem, 22 Kasım 2022, 19:03:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tesla'da bir hata daha! Arka lambalar düzgün çalışmıyor!

Tesla, bazı arabaların arka lambalarının düzgün çalışmamasına neden olan bir yazılım sorunu nedeniyle 321.000'den fazla aracı geri çağırıyor.

Otomobil üreticisi Reuters tarafından tespit edilen çağrısını cumartesi günü Ulusal Karayolu Trafik ve Güvenlik İdaresi dosyasında duyurdu. Geri çağırma, ABD'li müşteriler için üretilen 2023 Model3 ve 2020 ila 2023 Model Y araçları kapsıyor.

NHTSA bildiriminde yer alan duyuruda, "Nadir durumlarda, etkilenen araçların bir veya her iki tarafındaki arka lambalar, araç uyandırma işlemi sırasında yanlış arıza tespitlerine neden olabilecek bir donanım yazılımı anormalliği nedeniyle aralıklı olarak yanabilir. Fren lambaları, geri vites lambaları ve dönüş sinyal lambaları bu durumdan etkilenmez ve tasarlandığı şekilde çalışmaya devam eder." sözlerine yer verildi.

Tesla, sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacak. Şirket, hatayla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma şikayeti almadı. Otomobil üreticisi, sorunun farkına ekim ayı sonunda vardı. Tesla, önceki gün yaptığı ayrı bir duyuruda, Model X araçlardaki ön yolcu hava yastığının bazı durumlarda yanlış açılmasına neden olabilecek bir sorun nedeniyle yaklaşık 30.000 aracını daha geri çağırmıştı.

Bu yıl itibariyle, Tesla şu ana kadar ABD'de 19 geri çağırma yayınladı. Bu ayın başlarında şirket, çukurlardan geçen araçlara hidrolik direksiyon desteğini kesebilecek bir yazılım sorunu nedeniyle 40.186 Model S ve Model X aracını geri çağırdı. Bundan önce de şirket, camları düzgün çalışmayan bir milyondan fazla aracı geri çağırmıştı.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)