Bir Kediyi Yıkamadan Nasıl Temizlersiniz?

Bir Kediyi Yıkamadan Nasıl Temizlersiniz?Kedilerin sudan hoşlanmadıkları çok yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, bir kediyi yıkamadan da temizlemenize yardımcı olacak bazı ürünler ve püf noktaları vardır.Kediler...

Başlatan MaSaL, 11 Ağustos 2021, 10:35:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Topic keywords [SEO] BirKediyiNasılTemizlersinizYıkamadan

Bir Kediyi Yıkamadan Nasıl Temizlersiniz?


Bir Kediyi Yıkamadan Nasıl Temizlersiniz?

Kedilerin sudan hoşlanmadıkları çok yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, bir kediyi yıkamadan da temizlemenize yardımcı olacak bazı ürünler ve püf noktaları vardır.

kedileri-yikamadan-temizlemek.jpg


Kediler sudan nefret eder ve kendilerini sürekli temizleseler bile, bu her zaman kötü kokmalarını engellemez. Bu nedenle, bugünkü makalede bir kediyi yıkamadan nasıl temizleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kediler Neden Sudan Nefret Eder?
"Nefret" güçlü bir kelime gibi görünebilir; ancak kedilerin bu akışkan sıvı ile ilgili olan hislerini daha iyi açıklayan bir kelime yoktur. Islanmak ile ilgili problemleri olmayan kediler illa ki vardır.

Ama bazıları ise tam tersine sizden kaçmak için her şeyi yapacak bir canavara dönüşür. Sahipleri onları yıkarken yanlışlıkla sahiplerine saldıran kediler ile ilgili hikayeler bile vardır. Bu neden oluyor? Kediler neden sudan nefret ediyor?

Görünen o ki, kedilerin nefret ettiği şey ıslak olmak değil; musluğun çıkardığı sesmiş. Bazı bilim adamları, problemin kedilerin suyla çok az bir etkileşime sahip olduklarını söylüyor.

Bu yüzden su, hem sesi hem de ıslak olması sebebiyle kediler için çok hoş bir şey değildir. Kediler suyla karşılaştığı zaman ne olacağını bilmemekten korkar.

Elbette, bir yavru kedi gölün yanında büyürse ve gidecek başka yeri yoksa, er ya da geç içgüdüleri ona suda yüzmesini söyleyecektir. Su korkusu, kedilerin DNA'larında yoktur. Sadece buna alışık değillerdir, o kadar. Yani, kötü bir ilk deneyim onlar için travmatik olabilir.


kedileri-yikamak.jpg


Bu konuda suçlayacak bir kişi varsa, çoğunlukla o bizizdir; çünkü kedilerin yıkanmayı sevmediği ile ilgili bu efsaneyi kafamızdan uyduran bizleriz. Peki ama neden kediler suyu sevmez diye düşündük ki? Suda eriyecekleri için mi? Tabii ki hayır!

Doğru ürünlerle ve ara sıra yapılan banyo, parazitleri önleyebilir ve kedinizin cildini ve tüylerini tazeleyebilir. Bu yüzden kediniz henüz yavruyken onu ayda bir kez yıkamaya alıştırırsanız, kediniz yetişkin olduğu zaman sudan korkmaz.

Bir Kediyi Yıkamadan Nasıl Temizlersiniz?
Kediniz bir yetişkin ise, suya alışması kolay olmayacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, kedinizin suya yaşamının erken bir aşamasında başlaması gerekir. Bu nedenle, daha yaşlı bir kediniz varsa, onu yıkamadan nasıl temizleyeceğinizi öğrenmeniz gerekir.

yikanmis-kedi-1.jpg


Bir kediyi yıkamadan temizlemek için kuru şampuan kullanın
Bu spreyi evcil hayvan mağazalarından ya da veterinerden alabilirsiniz. Bu ürünü kedinizin gözlerinin çevresinde kullanırken dikkatli olun ve vücudunun her yerine püskürttüğünüzden emin olun.

  • Bu şampuanı kedinizin her yerine uygulamak için en kolay yol, şampuanı sıktıktan sonra etrafa yaymak için kedinin tüylerini taramaktır.
  • Kedinizin birkaç dakika oturmasına izin verin ve bu arada hayvanın kendini yalamasını önlemek için kedinizle oyun oynayın.
  • Daha sonra şampuanı çıkarmak için kedinizi tekrar fırçalayın ve havluyla ovalayın.
Kedinizin yaşam tarzına bağlı olarak, bu sprey gerekli olmayabilir. Arada bir dışarı çıkıp gelen bir kediniz yoksa, her 2-3 günde bir taramak kedinizin pisliklerden kurtulması için yeterli olmalıdır.

Özel bölgelerini temizleyin
Bazen kediniz tuvaletini yaptıktan sonra arkasında bazı kalıntılar bırakır ve sizin de tahmin edebileceğiniz gibi, bu kalıntılar pek güzel kokmaz. Kedinizi tuvaletinden çıkarken gördüğünüz zaman, hayvanın arka kısmını cildine zarar vermeyen ve pH derecesi nötr olan bir bezle silin.

Gözlerinde kalmış ve kurumuş çapakları temizleyin
Bu size şaşırtıcı gelebilir; ama hayvanların gözündeki kurumuş çapaklar aslında çok kötü kokar. Kedinizin gözlerini her gün nemli bir pamuklu çubukla dikkatlice temizlediğinizden emin olun.

Yani, görünüşe bakılırsa kedinizi temiz tutmak, hiç de o kadar zor değilmiş, değil mi? Evcil hayvanlarınızın hijyeninin size bağlı olduğunu ve evcil hayvan sahibi olarak bunun sizin sorumluluğunuzda olduğunu daima unutmayın.
YOLU DOĞRU OLANIN
YÜKÜ AĞIR OLUR

Arkadaşlar ben 32 senemin 16 senesi kedi beslemişimdir.. kaybettiklerim oldu verdiklerim oldu sahiplendiklerim oldu ve genel tercihim hep sokakta çaresiz olanları alıp baktıklarım oldu...

şu kedi yıkanmaz diyen bir grup yıkanır diyen belirli bir grup var 


bunu sen ben insanlar belirlemiyor..

sarman cins tekir cins ve smoking kırma kedilerin yıkanması lazım bunlar sokak kedisi çoğuda suyu sevmezler.. ve ayrıca evde beslenen kedilerin tırnaklarıda kesilmeli.. dışarıda yaşayan kedilerin tırnakları dışarıda olduğu için törpüleniyor kendiliğinden gezdikleri için evdekilerde o şans yok.. ve sizi çırmalamaları an meselesidir oyun için bile olsa..

kısacası kediler cinsine göre yıkanır .. biz yıkıyoruz bazıları hoşlanıyor bazıları hoşlanmıyor geneli hoşlanmıyor tabiki..

kedilerin hiç bir hastalığı insana geçmez tek sorun tüyleridir bakımlı temizliğini yaptıktan sonra peygamber duası almış bu hayvanları eve almak ev halkında farksız olduğunu kabul etmek sizi mutlu edecektir..
ben kedi sevmiyorum diye bile eve kedi geldiğinde 2 haftada ondan ayrılmak istemeyecektir.. belkide en temiz ev evcil hayvanlar kedilerdir..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Benimde kızım uzun süredir kedi istiyor ama tüylerinden dolayı almıyoruz. Senin yaptığın gibi sokaktakilere bakalım diyorum onada gelmiyor :)


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

abi kediler acayip bişey hiç bir bakıma ihtiyacı yok masraflarıda azdır diğerlerine göre.. kendi ihtiyaçlarını kendisi evi batırmadan yapıyor işte bir tüy olayı var onada cins kedi lazım ama sokak kedileri işin aslı biraz daha samimi kana yakınlar küçükken alınca ev halkından oluyorlar karekterleri huyları valla insan gibi :D
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Ben çok seviyorum kedileri, anneminde tekiri vardı :D Bizden biriydi artık, bizimle her yere gelirdi. İstiyoruz ama tüyünden dolayı cesaret edemedik. Kızımda cins kedi meraklısı biraz :) Aslında biraz da kızımın ki biraz heves gibi geliyor, kısa sürede geçerse hayvana bakmaz, eziyet olur diye korkuyorum.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 18 Ağustos 2021, 18:36:30Ben çok seviyorum kedileri, anneminde tekiri vardı :D Bizden biriydi artık, bizimle her yere gelirdi. İstiyoruz ama tüyünden dolayı cesaret edemedik. Kızımda cins kedi meraklısı biraz :) Aslında biraz da kızımın ki biraz heves gibi geliyor, kısa sürede geçerse hayvana bakmaz, eziyet olur diye korkuyorum.
kedi kızına bakar sonra abi :D ya bu kedi abi pek bakıma ihtiyacı yok yemini kumunu koy karışma ona.. o sana sırnaşır zaten :haha: ilk kedi edinilecekseniz bak çok kıymetli bir tavsiyedir bu.. yavru kedi edinceksiniz zaten büyük ihtimal.. bunu kış mevsiminde yapın... neden dersen abi kediler pire kapmaya çok el verişli hayvanlar.. bu enselerine damla alıyorsun 6 ay pire gelmez olan pirelerde zehirlenip düşüyor zaten.. eğer kediyi yazın alırsanız ensesine ilaç damlatsanız bile kaçan pireler olacaktır.. 1 pire 200 yumurta civarı bırakıyor hiç tavsiye etmem bizim iki sefer başımıza geldi.. pireler insan piresi değil sarmaaz insanı ama evde bacağına koluna zıplar .. bi 3 gün bizim evi sardıydı ben baş edemedimde ilaçlamacı çağırdıydım :haha:
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Alıntı yapılan: Kerem - 18 Ağustos 2021, 18:36:30Ben çok seviyorum kedileri, anneminde tekiri vardı :D Bizden biriydi artık, bizimle her yere gelirdi. İstiyoruz ama tüyünden dolayı cesaret edemedik. Kızımda cins kedi meraklısı biraz :) Aslında biraz da kızımın ki biraz heves gibi geliyor, kısa sürede geçerse hayvana bakmaz, eziyet olur diye korkuyorum.
çok konuştuk ya başıma geldi.. az önce çocukların elinden yavru kara panter gibi bir kedi aldım şimdi içeriye.. ayağı topallıyor gelde bırak şimdi pufff
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

gelir gelmez yatış.. temizlenmesi lazım bakım lazım.. şimdi çıkıcam veterinere gidicem gerekli bişiler neyse çünkü topallıyor gözüde akmış az ve kum vardı az yaptı oraya isal olmış :D şunu bi ayaga dikelim tam olarak sonra kara veririz durumuna .. çirkin güzel :D


bu kadar çirkin değil  bu resimde çok çirkin çıkmış ahaha
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Allah sizden razı olsun. En güzelini yapmışsınız. Gerçekten çirkinmiş bu arada 😂


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 19 Ağustos 2021, 02:24:09Allah sizden razı olsun. En güzelini yapmışsınız. Gerçekten çirkinmiş bu arada 😂
Ayak üstü 200 kağıttan etti beni 😂 bakıcaz evet çirkin biraz elinin yüzünün toparlanması lazım .. yav küçük ama panter deme sebebi. Çenesi bi tuhaf pitbull gibi ayak kemikleride çok kalın.. erkek kedi 😂 dur bakalım bizi kabullencekmi masraf yaptım kavga ederim şimdi ben onunla :haha:
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Çok güzel ama 😂 benim kıza da aşılamam lazım. Ne gerek var cins kedi aramaya, sokaktakilere sahip çıkalım. Eve alamasakta dışarda besleyip bakımını yapmak lazım. 😎


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 19 Ağustos 2021, 14:07:31Çok güzel ama 😂 benim kıza da aşılamam lazım. Ne gerek var cins kedi aramaya, sokaktakilere sahip çıkalım. Eve alamasakta dışarda besleyip bakımını yapmak lazım. 😎
heh kedi istemeyenlerin seviyormuşcasına dediği şey  :haha: eve almasakta dışarda beslemek bakım yapmak jdshfkhkjfh ah abi ah  :rose:
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Alıntı yapılan: Charismax - 19 Ağustos 2021, 22:20:06heh kedi istemeyenlerin seviyormuşcasına dediği şey  :haha: eve almasakta dışarda beslemek bakım yapmak jdshfkhkjfh ah abi ah  :rose:


Bak ya şimdi 😂 ben ciddi ciddi her hayvanı seviyorum ama evde olmuyor işte :faint:


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

olur olur evde kedi muhabbet kuşlarında daha temiz daha iyidir yinede.. akarı yok kokarı yok .. bu arada kedi kendisini topladı şebek şebek hareketler yapıyor.. arka sağ ayağına basamıyor toparlıyor.. öğrendim çocuklar taşla ezmeye kalkmış hayvanı taş gelmiş... geldiğinde gözü akıyordu damla alacaktım oda geçmiş.. ev ortamı temiz olunca hayvan kendisine çabuk geldi... damla damlatmıştım pireler hala dökülüyor ölü bir şekilde.. zaten az vardı üstünde .. larvalarıda öldü çektik koltuklardan..

ayak olayını konuştum rontgen çekeriz dedilerde şeklini sordu video çektim attım.. dilerseniz gerek yok incilme olması lazım yinede basıyor dedi :D dedim uzaktan eğitim gibi oldu bu sonra kedi aksak kalmasın dedim.. o zaman getirin dedi :haha: naşaallah çirkin panterimiz iyi erkek adam bişi olmaz.. ama oyun ile saldırmayı tam çözememiş ondan biraz çekecez bakalım.. ev yeri dışarıya büyük kedilere musait olduğu için durmayacak buda bir kış geçirir en fazla sonra gider gibi.. o yüzden kısırlaştırmıycam..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A