Erkek ve Dişi Kedi Kısırlaştırması

Erkek ve Dişi Kedi KısırlaştırmasıBir kedi sahiplenilmesi durumunda bunun bir maliyetinin olacağı da kaçınılmaz bir gerçektir. Yemeği, tuvaleti ve sağlık sorunları gibi durumlarda söz konusu erkek kedi kısırlaştırma fiyat...

Başlatan Maui, 27 Nisan 2021, 21:56:42

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

27 Nisan 2021, 21:56:42 Son düzenlenme: 27 Nisan 2021, 23:02:25 KeReM @

Erkek ve Dişi Kedi Kısırlaştırması


Bir kedi sahiplenilmesi durumunda bunun bir maliyetinin olacağı da kaçınılmaz bir gerçektir. Yemeği, tuvaleti ve sağlık sorunları gibi durumlarda söz konusu erkek kedi kısırlaştırma fiyat dahildir. Şayet evin içerisinde daha fazla kedicikler istenmiyorsa bunun için bir de kısırlaştırma süreci bulunur. Bu süreçte dişi kedi ve erkek kedi kısırlaştırma fiyatları farklılık gösterir.

Dişi ve Erkek Kediler Neden Kısırlaştırılır?

Kısırlaştırmanın kedilerin için birçok avantajı vardır. Kısırlaştırılmış kediler daha az saldırgan olurlar. Daha güvenle ve daha küçük bir alanda yaşamlarını sürdürme olanağı bulurlar. Diğer kedilerle kavga riskini azalır. Dişi kediler ısınmaz ve erkek kediler evde sevilmeyen işaretleme yapmazlar. Ortalama olarak, kısırlaştırılmış kedilerin, kısırlaştırılmamış kedilere göre daha uzun bir yaşam beklentisi vardır.Daha az stresli ve daha dengelidirler. Son olarak, kedilerin kısırlaştırılması doğal olarak hayvanların üremesini engelleyen bir süreçtir. Kediler daha bir yaşına gelmeden cinsel olgunluğa ulaşırlar. Bazı safkan kediler biraz daha uzun sürede olgunluğa ulaşır. Bir dişi kedi yılda ortalama iki kez doğurur ve her yavrulama sürecinde ortalama 2 ila 6 yavru doğar. Örnek: Bir kedinin 10 yıllık süre içinde aynı hızda üremesi sonucu yaklaşık 80 kedisi olur.

Onlarda yavrular ve yüzbinlerce kedicik meydana gelir. Bu kedilerden pek azı güzel bir yuva bulur. İstenmeyen yavru kediler genellikle terk edilir, öldürülür veya en iyi ihtimalle, pek çok yerde umutsuzca aşırı kalabalık olan hayvan barınaklarına götürülür. Kedilerin ve erkek kedi kısırlaştırma hayvan haklarından ziyade hayvan refahı için önemli bir ölçü olarak görülür.Erkek ve Dişi Kedi Kısırlaştırması Farkı Nedir?


Kedi kısırlaştırma söz konusu olduğunda, kedi sahipleri arasında bazen bazı kafa karışıklıkları olabilir. İki terim aynı anlama mı geliyor? Kediler için kısırlaştırma, dişi kedi kısırlaştırma farklı mı ve prosedür sırasında tam olarak ne olur dişi kedi kısırlaştırma ücreti ile erkek kedi kısırlaştırma fiyat farklı mı konuları merak edilen bir konudur. . Hem erkek hem de dişi kedi kısırlaştırma birbirinden farklıdır.

Kısırlaştırma operasyonlarında kedi kısırlaştırma ücreti, hormon üreten organ veya bezler birbirinden farklıdır. Bu erkek kedilerde testisler ve dişi kedilerde yumurtalıklar olarak değişiklik gösterilir ve operasyonlar bu yönde yapılır. Çoğu veteriner hekimin yapabileceği standart bir uygulamadır. Erkek kedilerde küçük kesi oluşturmak suretiyle erkek kedi kısırlaştırma fiyat belirlenir. Ardından skrotum keseleri açılır. Spermatik kanallar ve kan damarları bağlanarak testisler birbirinden ayrılır. Yumurtalıkların alınması için karın duvarının açılması dişi kedi kısırlaştırma işlemlerinde yapılan operasyondur. Operasyon bir kadında erkeğe göre daha karmaşıktır. Aynı zamanda erkek kedi kısırlaştırma fiyat için çok geç kalınmışsa rahmin de çıkarılması nadir olsa da yapılan bir işlemdir.Kedimi Ne Zaman Kısırlaştırmalıyım?


Kedinizi kısırlaştırmak için doğru zaman, gelişim seviyesi ve cinsidir. Tipik olarak, kediler cinsel olgunluğa çabuk ulaştıklarından çok daha geç kısırlaştırılmamalıdır. Yaklaşık 6 ile 8 ay kısırlaştırma kedi kısırlaştırma fiyat alınarak düşünülmeye başlanması gerekir. Alanında uzman bir veteriner aracılığı ile danışarak kısırlaştırma süreç ve gelişimini danışmak da doğru bir işlem olacaktır. Bu karara alanında uzman bir veteriner ile varmak daha doğru olacaktır.

Kedi Kısırlaştırmanın Faydaları Nelerdir?


  • Sürekli ağlama gibi dişi kedilerde oluşan ısı belirtileri kaybolur.
  • Doğurgan kedilerin kısırlaştırılması sonrası çiftleşme olmazsa oluşabilecek genital organların hastalık riskinin artmasını önler.
  • Dışarıdaki kediler için diğer kedilerle kavganın azalması.
  • Kediler genel olarak daha dengeli, güvenilir ve stressiz hale gelir.
  • Daha az saldırgan davranış sergiler.
  • Cinsiyete özgü hastalıklar daha nadir görülür.
  • Yaşam uzunluğu beklentisi için kedilerin kısırlaştırılması kısırlaştırılmamış hayvanlardan ortalama olarak daha yüksek görülür.
  • Organlarda kanser veya patolojik değişiklikler gibi hastalık riski azalır.
Kısırlaştırma İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kedinizi kısırlaştırma ameliyatı her halükarda anestezi altında yapılır. Bu yüzden kedinin daha önce beslenmemesi önemlidir. 12 saat önceden yemek verilmemesi tavsiye edilir. Ancak su içmesine izin verilir. Ek olarak, dişi kedi kısırlaştırma operasyon sırasında kedinizin sıcakta olmaması gerekir. Aksi takdirde ameliyat sonrası kanama riskinin arttığı unutulmamalıdır.

Dr Pati

şimdi bu konu ben her zaman dini yönden yaklaşmışım'dır iki görüş var .. ismail aga cemaati önderleri diyor'ki hayvanın zevkine kıyma yapma imkanın varsa kısırlaştırma ' normal sokakta yaşayan hayvanıda alma evde bakmak için gerekcen yoksa hayvan ilgiye muhtaç değlse diyor..
Dİğer sosyal dini önderleri'de diyor'ki .. caiz olmayanı bile evinize aldıysanız köpek gibi ' kediler caizdir temiz hayvandır ağız sularında bile bakteri yoktur .. ama diyelimki diğer hayvanlarıda evinize aldınız ev ortamına alıştı bakacak durumunuz yok.. bıraksanız hayvan zarar görecek ölecek yaşayamayacak... ozaman kısırlaştırın diyor...

yani burda petshoplardan almayın .. alırsanızda sahiplenirsenizde dini hükümlülükle konuşuyorum.. dışarıda yaşamaya musait olmayan hayvanları alın bu işlemi yapın diyorlar.. 
uzun yıllar kedi besleyen biri olarak hiç kısırlaştırmadım.. çünkü bir gün gideceklerini biliyorum .. cins kedilerim yoktu .. 3 ay olacak iki dişi kedim evi yıktı yaktı azgınlığa girdiler ... niyetlendik götürelim dedik .. sokak kedisiydi.. evimizde müsait hani seviyoruzda.. iki sıpa bir gitti gidiş o gidiş çiftleşmeye gelmediler geri... görüyorum dışarıda .. evde baktığımızdan daha bir tavlanmış kilo almış :D burada sokak hayvanlarını seviyorlar çünkü.. eve girsin çıksın sorun yok..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A