Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Evde Plastik Saksı Nasıl Boyanır

Evde plastik saksı nasıl boyanır?Plastik Saksı Boyamak için Gerekli Malzemeler* Akrilik boya ya da cam boyası (arzu edilen renkte)* Su bazlı vernik* Ponpon sünger* FırçaSaksı Boyama Tekniği1- Plastik saksını boyamak istediğiniz rengi...

Başlatan Lucifer, 12 Aralık 2020, 17:40:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12 Aralık 2020, 17:40:57 Son düzenlenme: 07 Mayıs 2021, 17:22:07 Shadow

Evde Plastik Saksı Nasıl Boyanır


Evde plastik saksı nasıl boyanır?
Plastik Saksı Boyamak için Gerekli Malzemeler

* Akrilik boya ya da cam boyası (arzu edilen renkte)
* Su bazlı vernik
* Ponpon sünger
* Fırça


Saksı Boyama Tekniği

1- Plastik saksını boyamak istediğiniz rengi alın ve ponpon sünger ile bir boyayın. Pon pon sünger plastik yüzeyde bir tutma ve saksınızı renklendirmek istediğiniz rengin alaca bulaca olmadan net bir şekilde görünmesini sağlayacaktır. Bir kat saksınızın eski renginde hiçbir değişiklik yapmıyorsa, ikinci katı yapma konusunda beklemeyin.


2- Ponpor süngerle cam boya uyguladıktan sonra fırçanızı eline alın ve saksınızı boyamaya başlayın. Saksıyı boyarken saksınızın içinin boş olduğundan arzu ettiğiniz gibi evirip çevirebiliyor olduğunuzdan emin olun. Saksının alt kısmının yüzeyinden başlayarak yukarı doğru saksınınızı şeritle halinde boyayın. (Fırça ile plastik saksıyı boyarken önceden uyguladığınız pon pon sürnger ile boyama kısmının kurumasını beklemeniz de fayda var.)


3- İnce sulu boya fırçası ile saksının tutma yerini detaylı şekilde boyayın. Plastik saksıyı boyarken geniş yüzeylerde büyük boya fırçasını kullanmak size zamanda kazandıracaktır. Ancak küçük ve ince detaylar için boyamayı suluboya fırçalarıyla gerçekleştirmeniz saksınız için kusursuz bir görünüm yakalamanızı sağlar.


4- Plastik saksı boyaması bittikten sonra vernikle boyanızı sabitleyin. Plastik saksıyı boyarken daima yukarıdan aşağıya dikey fırça darbeleriyle boyayın. Vernikleme aşamasında da aynı şekilde boyama tekniğini sürdürün ve saksı üzerinde boya dalgalanmalarına yer vermeyin.

Benzer Konular (5)