Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendinizi Güçlü Hissetmeyi Bırakmanız İçin 6 Hatırlatma

[SIZE=22px]Bazen insanlar gücün gerçekte ne anlama geldiğini yanlış anlar. [/SIZE][IMG]https://ichi.pro/assets/images/max/724/0*q8XMMKKs_VGI89pP[/img][I]Holly Riordan tarafından[/I]1. Bazen insanlar gücün gerçekte ne anlama geldiğini...

Başlatan Kerem, 19 Eylül 2021, 17:24:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kendinizi Güçlü Hissetmeyi Bırakmanız İçin 6 Hatırlatma


[SIZE=22px]Bazen insanlar gücün gerçekte ne anlama geldiğini yanlış anlar. [/SIZE]

[IMG]https://ichi.pro/assets/images/max/724/0*q8XMMKKs_VGI89pP[/img]

[I]Holly Riordan tarafından[/I]


1. Bazen insanlar gücün gerçekte ne anlama geldiğini yanlış anlarlar .

Güç, her zaman iyi bir ruh hali içinde olduğunuz ve asla tek bir gözyaşı dökmediğiniz anlamına gelmez. Güç, kendi kendine yettiğin ve asla yardıma ihtiyacın olmadığı anlamına gelmez. Güç, endişe duymadan yaşadığın anlamına gelmez çünkü dünyanın sana attığı her şeyin üstesinden gelebilirsin. Güç, kendinizi kaybolmuş ve yalnız hissettiğinizde bile zor olsa bile devam etmeniz anlamına gelir. Güç, hala burada olduğun, hala ayakta olduğun ve hala geleceğinden daha iyi şeyler umduğun anlamına geliyor.

2. Bazen çok uzun süre güçlü kalmak geri tepebilir.

Belki de sorun şu anda kendinizi zayıf hissetmeniz değildir. Belki de sorun, çok uzun süre güçlü kalma baskısı hissetmiş olmanızdır. Duygularını tutuyorsun. Cesur bir yüz giyiyorsun. Her şey mükemmelmiş gibi davranıyorsun ve milyonlarca şey yanlışken günlerini normal bir şekilde geçiriyorsun. Sonsuza kadar numara yapamazsın. Sonunda kırılmaya mecbur kaldın.

3. Bazen yapabileceğiniz en güçlü şey mücadele ettiğinizi kabul etmektir.

Her şeyi kendi başına yapmak zorunda değilsin. Bağımsızlık adına diğer insanları uzaklaştırmak zorunda değilsiniz. Savunmasızlığınızı göstermek, duygularınızı ifade etmek ve yardım istemekte yanlış bir şey yok. Şu anda yaşadığın şeyden utanmamalısın. Herkes zor günlerden geçer. Herkes er ya da geç dibe vurur. Mücadele ederken yapabileceğiniz en iyi şey, tüm cevaplara sahip olmadığınızı ve biraz yardıma ihtiyaç duyabileceğinizi kabul etmektir.

4. Bazen, en zayıf anlarınız sizi uzun vadede daha da güçlü kılar.

Şu anda çaresiz hissedebilirsiniz. Dünyanızdaki her şeyin ters gittiğini hissedebilirsiniz. Ancak, bunu tek parça olarak atlatacaksınız. Daha önce olduğundan daha güçlü çıkacaksın. Ve bu olduğunda, geriye bakacak ve bu acıdan kurtulmak için ne kadar güçlü olduğunuzu anlayacaksınız. Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, kendiniz için yeni bir takdir kazanacaksınız.

5. Bazen, kendinize karşı dürüst olmak , yabancılara güçlü görünmekten daha önemlidir .

Yalan yaşamak istemezsin. İçinizde gizlice acı çekerken her şey yolunda gidiyormuş gibi davranmak istemezsiniz. Daha iyi olmak istiyorsanız, düşünceleriniz ve duygularınız konusunda dürüst olmalısınız. Bir sorun olduğunu ve onu düzeltmek için çalışmanız gerektiğini kabul etmelisiniz. Her şey mükemmelmiş gibi davranmak çok daha kolay olsa bile gerçeği söylemelisin. Unutma, gerçek güç, bokun bir arada görünmekle ilgili değildir. Gerçek güç, kendinize karşı dürüst olmakla ilgilidir.

6. Bazen güçlü kalmak en iyi seçeneğiniz değildir.

Bazen gözyaşlarına boğulmak iyidir. Bazen yaşadıklarınızı sevdiklerinize açmanız iyi olur. Bazen duvarlarınızın yıkılmasına izin vermek iyidir. Bazen kendinize dağılma izni vermek, kendinizi yeniden inşa etmeye hazırlanmanın en iyi yoludur.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)