Kış Mevsimi Hakkında Kısa Kompozisyon,Yazı Örnekleri

Her mevsimin kendi içerisinde ayrı bir güzelliği ve albenisi bulunmaktadır. Ancak kış mevsimini diğer mevsimlerden ayıran en önemli özellik bu dönemin insanlarda bir dinginlik ve geri çekilme dönemi etkisi yaratmasıdır. Kış...

Başlatan Kerem, 30 Temmuz 2022, 23:56:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kış Mevsimi Hakkında Kısa Kompozisyon,Yazı Örnekleri


Her mevsimin kendi içerisinde ayrı bir güzelliği ve albenisi bulunmaktadır. Ancak kış mevsimini diğer mevsimlerden ayıran en önemli özellik bu dönemin insanlarda bir dinginlik ve geri çekilme dönemi etkisi yaratmasıdır. Kış aylarında tüm canlı türleri için yaşamsal faaliyetlerin daha da yavaşladığı ve artık dinlenme kimi canlılar için ise çalışma sürecine geçildiğini görebiliriz.

Kış aylarında yağan kar ile birlikte insanlar dünyaya farklı göz ve umutlar ile bakmaktadır. Elbette bu ayların getirdiği karanlık ve yaratığı kasvetin insanlar üzerinde olumsuz etkileri de bulunmaktadır. Örneğin kış aylarında uzun süre hareketsiz kalmak ve kapalı olmak insanlar için son derece sıkıcı ve bir o kadarda rahatsız edici bir süreçtir.


Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon
Kış ayları genellikle soğuk hava, kar, tipi ve rahatsız edici bir görüntü olarak düşünülür. Ancak insanların pek de dikkat etmediği şekilde kış ayları birleştirici ve bütünleştirici bir etkiye sahiptir. Yaz aylarında insanların açık alanlarda, farklı şehirlerde birbirinden uzakta gerçekleştirdiği pek çok aktivite artık kapalı alanlara ve daha çok evlere taşınmış, insanlar bir bütün olarak evlerinde dostları ile birlikte vakit geçirmektedir.

Bir diğer görüşte ise kış aylarının eğlenceli ve iyi vakit geçirilen bir dönem olduğundan söz edilir. Örneğin karın yağması ile birlikte yıl içerisinde yalnızca bir kez yapılabilecek aktiviteler bu süreçte gerçekleştirilmekte ve yine dostlar ile keyifli vakitler geçirilmektedir.

Kış aylarında insanların birbirine olan bağlılığının daha da arttığını görebiliriz. Bu süreçte maddi durumu yerinde olan pek çok kişi ihtiyaç sahibi olan insanlara yardım etmekte ve ihtiyaçlarını karşılayarak bir arada yaşamanın en temel kuralını yerine getirmektedir. Tüm kasvetine rağmen kış ayları insanlar için güzel anların ve yeni umutların başlangıcıdır.

Maviyle Pembe


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)