Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Bu meslekler herkesi şaşırtacak

Bir cok farklı meslek dalları karşımıza çıkıyor. Bazılarını görünce "Bu meslek neden var?" demeden geçemiyoruz. Molatik olduğumuz konu varlığıyla bizleri şaşırtan meslekler.Cocuklara Ne olacaksın ileride?"...

Başlatan Luna, 21 Kasım 2022, 22:30:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

21 Kasım 2022, 22:30:38 Son düzenlenme: 22 Kasım 2022, 00:46:32 Kerem
Bu meslekler herkesi şaşırtacak

Bir cok farklı meslek dalları karşımıza çıkıyor. Bazılarını görünce "Bu meslek neden var?" demeden geçemiyoruz. Molatik olduğumuz konu varlığıyla bizleri şaşırtan meslekler.


Cocuklara Ne olacaksın ileride?" dendiği vakit doktor, polis, hakim, mühendis derlerdi. Şimdilerde ise çok farklı meslek dalları karşımıza çıkıyor.

Influencer
Sosyal medyanın hayatımıza soktuğu 'fenomenlik' ve onun getirdiği 'influencer' mesleği son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Gençlerin hedefi artık influencer olmak. Nasıl olmasın ki? Sürekli ekranda gördükleri kişi gibi olma arzusunu taşıyorlar. Devamlı ekran kaydırtıp para kazanıyorlar

Yogiler
oga yapanlara saygım sonsuz, kendi tercihleri, isteyen istediğini yapabilir. Ama herkes yoga üstadı oldu artık. Sosyal medyada dolaşırken yogi olmayan kalmadı.

Yaşam koçluğu
Tamam, hayatımızın çeşitli zamanlarında yardıma ihtiyaç duyuyoruz ama sürekli bir yaşam koçu tutmak bana garip geliyor biraz. Onu giyme, bunu yeme, öyle davranma vs.

Marka danışmanı
Neyi danışıyorlar? Bu mesleği yapanlar hangi okuldan ya da kurstan mezun oluyorlar? Gerçekten bilmiyorum. "Marka danışmanı nasıl olunur?" sorusunun cevabı var mıdır acaba?

Cenaze ağlayıcısı
Biraz goygoy gibi görünüyor ama bir ara haberlere kadar düşmüştü. Bizde var mı bilmiyorum ama dünyanın çeşitli yerlerinde var. Gelip ağlıyorlar cenazede. Maksat kalabalık görünsün.

Komisyoncu
Alıcı ile satıcının arasında bir bağ oluşturup, bağ için para alan kişilere komisyoncu diyoruz. Alıcı ile satıcı direkt temas etse olmaz mı? İlginç bir meslek.

Bonus: Overlokçu
Yazın müjdecisi overlokçulardır. Sokaklarda dolaşarak yazın geldiğini gösterirler bizlere ama overlokçu tam olarak ne iş yapmaktadır? Bilenler vardır muhakkak... Para da kazanıyorlar ki yıllardı bu işi yapıyorlar.


βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

Benzer Konular (4)

256

Yanıtlar: 8
Gösterim: 622

1135

Yanıtlar: 1
Gösterim: 1614