Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Abraxas

''Abraxas yeryüzü ile gökler arasında haber taşıyan hem iyiliği hem kötülüğü içinde barındırabilecek bir haberci tanrıdır.İnsanın normal denebilecek arayışlarının ötesinde kendi yazgısını keşfedebilmesi için içinden...

Başlatan Kerem, 18 Ağustos 2022, 12:25:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Abraxas


''Abraxas yeryüzü ile gökler arasında haber taşıyan hem iyiliği hem kötülüğü içinde barındırabilecek bir haberci tanrıdır.İnsanın normal denebilecek arayışlarının ötesinde kendi yazgısını keşfedebilmesi için içinden gelen seslere kulak vermesi ,düşlerine ve sezgilerine güvenmesi ve onları yorumlayabilmesi koşulunu simgeler.
Abraxas bilmesi zor tanrıdır. Onun gücü en fazladır; çünkü insanlar onu hiç kavramazlar. İnsanlar güneşin en büyük iyiliğini görür, şeytanın da sınırsız kötülüğünü, ama Abraxas, o görmez; çünkü o, hem iyilik hem de kötülüğün annesi olan tanımlanamaz yaşamın kendisidir.
 O kendini boşlukla birleştiren tamlıktır.
 O kutsal düğündür;
 O aşktır ve aşkın katlidir;
 Mukaddes olandır o ve ona ihanet edendir.
 Günün en parlak ışığı, deliliğin en derin gecesidir;
 Onu görmek körlük demektir;
 Onu bilmek hastalık;
 Ona tapınmak ölümdür;
 Ondan korkmak bilgelik;
 Ona karşı durmamak özgürlük demektir.
İşte korkunç Abraxas da böyledir"


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...