Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Reklam içerikli konu paylaşımının tamamen yasak olduğunu ve reklam içerikli bir paylaşım yaparsanız forumdan yasaklanarak mesajınızın silineceğini hatırlatmak isteriz. Sizin emeklerinize, bizimde zamanımıza yazık. :)

Altı Şapkalı Düşünme Tekniği

Her şapka farklı renktedir ve bir yaklaşımı temsil eder.1-Beyaz Şapka(Tarafsız): Görüşülen konu ile ilgili net bilgiler, kanıtlanmış veriler ortaya konur.2-Kırmızı Şapka(Duygusal): Görüşülen konu ile ilgili olarak, kişilere...

Başlatan Asrevya, 09 Mart 2022, 20:06:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Altı Şapkalı Düşünme Tekniği

Her şapka farklı renktedir ve bir yaklaşımı temsil eder.

1-Beyaz Şapka(Tarafsız): Görüşülen konu ile ilgili net bilgiler, kanıtlanmış veriler ortaya konur.

2-Kırmızı Şapka(Duygusal): Görüşülen konu ile ilgili olarak, kişilere hiçbir dayanağı olmadan hislerini söyleme şansı verilir.

3-Siyah Şapka(Kötümser): Konunun riskleri, gelecekte doğurabileceği problemler, eleştiriler ortaya çıkarılır.

4-Sarı Şapka(İyimser): O işin avantajları ortaya konulur. Getirileri göz önüne alınır.

5-Yeşil Şapka(Yaratıcı): Konu hakkında değişik öneriler sunulur. Toplantıya katılanların yaratıcı olmaları teşvik edilir.

6-Mavi Şapka(Durum Analizi): Düşünceler düzenli bir hale getirilir. Toplantının sonuçları ortaya çıkarılır ve özetlenir.

Uzaktan eğitim derslerinde sohbet ortamları oluşturularak her öğrenciye bir renk verilip bu renge göre fikirlerini öne sürmeleri istenebilir.
Değeri Değere Değen Kavrar...

Yeni gördüm konuyu, bilmiyorum uygulanıyor mu ama uygulansa öğrencileri düşünmeye sevk eden ve konuya çok yönlü bakmalarını sağlayacak bir çalışma olur. 
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

3352

Yanıtlar: 0
Gösterim: 282

1968

Başlatan kaska12


Yanıtlar: 0
Gösterim: 4110

18 Eylül 2021, 10:53:26
kaska12 tarafından
4902

Yanıtlar: 0
Gösterim: 56