Stres vücudunuza ne yapar?

Psoas'ın içinde, vücuttaki toksinlerin filtrelenmesinden sorumlu böbrekler ve "savaş ya da kaç" tepkisini kontrol eden adrenal bezler bulunur. Böylece duyguların resme nereden girdiğini anlamaya başlarız. Savaş ya da kaç veya...

Başlatan Kerem, 30 Eylül 2021, 00:56:35

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Stres vücudunuza ne yapar?Psoas'ın içinde, vücuttaki toksinlerin filtrelenmesinden sorumlu böbrekler ve "savaş ya da kaç" tepkisini kontrol eden adrenal bezler bulunur. Böylece duyguların resme nereden girdiğini anlamaya başlarız. Savaş ya da kaç veya donakalma tepkisi, vücudun tehlikeye karşı verdiği doğal tepkilerdir. Herhangi bir zihinsel veya duygusal stres altında olduğunuzda, psoas kasınız kasılarak tepki verir. Stres bittikten sonra bile gerginliğin vücutta ve kalça bölgesinde kalabilir ve baş ağrısı, bel ağrısı gibi sorunlara yol açabilir.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Stres bir nevi üzüntü duygusunun tıp' adıdır.. Benim Anneannem en küçük kızına üzülüp felç geçirmişti 12 sene sol tarafı tutmadı sonra vefat ettiydi zaten yaşından dolayı.. Üzüntü stres çok kötü birşey.. Moral çok önemli..  Doktorlar derki beynini ikna etme yönetemiyle ilaç kullanmaya bilir insanlar .. Yani çok zor durup dururken herşey kötüyken nasıl moralli olunur bilmiyorum ama dikkat etmek lazım..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Bir iki gündür bu konuları oluyorum. Zaten bu konuda oralardan geldi. Öfke kontrolü sorununu çözmem lazım. Stres,  öfke insanın vücuduna gerçekten zarar veriyor. Profesyonel bir destek almayı bile düşünüyorum bu aralar. Birinin ağzını burnunu yamultmadan halletmem lazım 😂


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Sen bayram tatilinden sonra gerildin :D Uzun vadeli iş hayatında kısa dönem tatil olunca  :cool: 'ki mesleğin gereği saman alevi parlaması çok olur sende.. Allah muhafaza eylesin  :rose:
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Alıntı yapılan: Charismax - 30 Eylül 2021, 02:38:18Sen bayram tatilinden sonra gerildin :D Uzun vadeli iş hayatında kısa dönem tatil olunca  :cool: 'ki mesleğin gereği saman alevi parlaması çok olur sende.. Allah muhafaza eylesin  :rose:


😂 aslında tatil değilde bu yıl atama gördüm. Level atladım aslında ama çalıştığım insanları sevemedim. Akşama kadar dört duvar arası çalışmak bana göre değil. Ben dağ adamıyım 😄


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Yer yadırgaması  :cool: sen yine kendi mesleğinde bunu yaşamışsın aşarsın inşaallah birde meslek değiştirip bir meslekten diğerine boşluksuz geçtiğini düşün.. 2 sene kendime gelememiştim zor oluyor o ya.. Allah sabır versin :D
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Vucutta herzaman hasara yol acar stres.. Mumkun oldugunca stres olmamaya calışalım derim derim ama bu kolay olmayacak biliyorum. Stresis gunler dilerim herkese.
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

@Charismax oda ayrı bir sıkıntı olsa gereken :S benim kafa kaldırmaz artık. Her 3-4 yıla bir şehir değiştir, ev taşı çocuğu okula kaydettir yetiyor zaten 😄 birde kurum değişse delirirdim. 

@Luna hemşo nerelerdesin sen. Allah kimseye vermesin insanın elinde olmayan bir durum sinir stres.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 30 Eylül 2021, 02:55:27@Charismax oda ayrı bir sıkıntı olsa gereken :S benim kafa kaldırmaz artık. Her 3-4 yıla bir şehir değiştir, ev taşı çocuğu okula kaydettir yetiyor zaten 😄 birde kurum değişse delirirdim.

@Luna hemşo nerelerdesin sen. Allah kimseye vermesin insanın elinde olmayan bir durum sinir stres.
Biliyorum ama yinede biz 3 kere derin nefes alıp stresin kendimize zararını aklımıza getirip birazda boş vermeliyiz Sonucta 1 hayatımız var.  saglığmızı bozmaya degermi stres yaptıgımız şey az düşünmeliyiz. Derim..
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..