Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Reklam içerikli konu paylaşımının tamamen yasak olduğunu ve reklam içerikli bir paylaşım yaparsanız forumdan yasaklanarak mesajınızın silineceğini hatırlatmak isteriz. Sizin emeklerinize, bizimde zamanımıza yazık. :)

Uzun banyo yalnızlık göstergesi

Günün yorgunluğunu atmak ya da temizlenmek için uzun süreler banyo yapıyor olabilirsiniz. Uzmanlara göre bunu yapanlar, zannettiklerinden daha yalnız olabilir.Yale Üniversitesi ve ABD Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi, sıcak ve uzun...

Başlatan Kerem, 23 Kasım 2022, 20:52:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uzun banyo yalnızlık göstergesi

banyoda-uzun-sure-kalmak.jpg

Günün yorgunluğunu atmak ya da temizlenmek için uzun süreler banyo yapıyor olabilirsiniz. Uzmanlara göre bunu yapanlar, zannettiklerinden daha yalnız olabilir.

Yale Üniversitesi ve ABD Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi, sıcak ve uzun süreli duş alan, banyo yapmak için uzun süreler harcayanları araştırdı.
Kendini yalnız hissedenlerin uzun süreler banyo yaptığını ve sıcak duş aldığını ortaya koydu. Araştırmaya göre, suyun sıcaklığı yaşamdaki sosyal sıcaklık eksiğini tamamlama arzusunu yansıtıyor.

Çalışmayı değerlendiren Psikolog Elif Doğru da suyun psikoloji üzerinde olumlu etkisi olmasına rağmen yalnızlık duygusunun altında yatan temel nedenin bulunması gerektiğini söyledi.

Peki ideal duş ya da banyo süresi ne kadar olmalı? Dermatologlara göre uzun süreli duş ya da banyo, ciltte tahrişe neden olabiliyor. Bunu engellemek için 10-15 dakikayı geçmemek gerekiyor.
  (18.35 KB , 600x450 - Gösterim: %1$d 4 .)
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)