Hazır yiyecekler düşük IQ nedeni !

London Üniversitesi'nde görev yapan araştırmacılar yaşları üç ila beş arasında değişen 4 bin çocuğu karşılaştırdıkları akademik çalışmasında hazır yiyecek ve taze pişirilmiş yiyeceklerin çocuklar üzerindeki etkilerini...

Başlatan Kerem, 10 Şubat 2021, 19:19:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hazır yiyecekler düşük IQ nedeni !London Üniversitesi'nde görev yapan araştırmacılar yaşları üç ila beş arasında değişen 4 bin çocuğu karşılaştırdıkları akademik çalışmasında hazır yiyecek ve taze pişirilmiş yiyeceklerin çocuklar üzerindeki etkilerini araştırdı.
 
 Sosyo ekonomik çevrelerdeki beslenme farklılıklarını da inceleyen araştırma sonucunda, sosyo ekonomik düzeyi düşük ailelerin çocuklarına taze sebzelerle yapılmış yemekler pişirmeye vakit bulamadığını, sosyo ekonomik düzeyi yüksek olan ailelerin ise çocuklarını taze pişirilmiş yiyeceklerle besledikleri sonucuna ulaşıldı.
 
 Avustralyaâ??da yapılan bir araştırmada da sağlıklı beslenen çocukların başarısının arttığı, sağlıksız beslenen çocuklarınsa ileride daha az başarılı olduklarını ortaya koydu.
 
 Adelaide Üniversitesiâ??nin yaptığı araştırma sonuçlarına göre, sağlıksız beslenen çocukların 8 yaşına geldiklerinde yaşıtlarına oranla 2 puan daha düşük IQâ??ya sahip oldukları görüldü.
 
 Journal of Epidemiology & Community Healthâ??te yayınlanan bir Amerikan araştırması da üç yaşından itibaren pizza, cips, kurabiye gibi yiyeceklerle beslenen çocukları beş yıl sonra tekrar incelediklerinde yaşıtlarına göre bu çocukların IQ düzeylerinin 5 puan geride olduğunu ortaya koydu.
 
 Araştırmacılar çocukluk çağında sağlıksız beslenmenin beyin gelişimini engellediği için, ileride beslenme düzenin düzeltilmesinin de bir faydasının olmadığını belirttiler.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt eklemek istediğinizden emin değilseniz, yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)

3776

Yanıtlar: 0
Gösterim: 87

3091

Yanıtlar: 0
Gösterim: 61

3785

Yanıtlar: 3
Gösterim: 124

3100

Yanıtlar: 0
Gösterim: 60