Ölü Kalça Sendromu’ndan kaçınmak için dikkat etmemiz gerekenler

Ölü Kalça Sendromu'ndan kaçınmak için dikkat etmemiz gerekenler:Masa başında çalışıyorsanız, en az 30 dakika ila bir saat ara ile kalkıp en azından evin içinde dolanmalı, hareket etmelisiniz.Esneme hareketleri, çömelip kalkma...

Başlatan Kerem, 04 Ağustos 2021, 01:14:39

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ölü Kalça Sendromu’ndan kaçınmak için dikkat etmemiz gerekenler


Ölü Kalça Sendromu'ndan kaçınmak için dikkat etmemiz gerekenler:
Masa başında çalışıyorsanız, en az 30 dakika ila bir saat ara ile kalkıp en azından evin içinde dolanmalı, hareket etmelisiniz.


Esneme hareketleri, çömelip kalkma hareketleri (squat), parmaklara dokunma gibi küçük egzersizler, kalça kaslarındaki kan akışını hızlandırarak ağrıya neden olan tutulmaları engelleyecektir.


Sürekli evde kalmanız gerekse bile, günde 20-30 dakikalık yürüyüşler için zaman ayırabilirsiniz.


Oturduğunuz sandalyenin rahat olduğundan ve belinizi desteklediğinden emin olun. Gerekirse 'oturma simidi' olarak bilinen yuvarlak yastıklardan ya da belinizi destekleyecek aparatlardan kullanın.


Çalışırken ayaklarınızın yeterli yükseklikte rahat olduğundan emin olun, gerekirse ayaklarınızın altına bir yükseltici yerleştirin.


Sıcak ya da soğuk kompres yapmak, kalçalardaki kan akışını düzenlemeye yardımcı olarak uyuşukluk ve ağrı hissini azaltabilir.


Eğer enflamasyona bağlı ağrınız olduğunu hissediyorsanız, doktorunuzun önerisi ile antienflamatuar ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.


1-2 saatten uzun süren veya her gün tekrarlayan ağrılarınız olursa, muhakkak bir fizyoterapiste danışın.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Şimdi ben sarayla diyip başlayıp bişi yazıcam profaganda olacak 😂 bunu yazmamda yeterli.. neyse orman yangınları psikolojimi bozdu
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A