Uzakdoğu'dan Bir Sağlık Sırrı Daha: Boynunuzun Arkasına Buz Koyun!

Uzakdoğu'dan Bir Sağlık Sırrı Daha: Boynunuzun Arkasına Buz Koyun!Feng Fu noktası gerçekmiş, üstelik oldukça da etkiliymiş!Feng Fu nedir?Feng Şui ile karıştırmanız normal, ki zaten hepsi aynı medeniyetin disiplinleri...Rüzgar...

Başlatan Kerem, 13 Haziran 2021, 01:10:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uzakdoğu'dan Bir Sağlık Sırrı Daha: Boynunuzun Arkasına Buz Koyun!


Uzakdoğu'dan Bir Sağlık Sırrı Daha: Boynunuzun Arkasına Buz Koyun!

Feng Fu noktası gerçekmiş, üstelik oldukça da etkiliymiş!
Feng Fu nedir?


Feng Şui ile karıştırmanız normal, ki zaten hepsi aynı medeniyetin disiplinleri...

Rüzgar Konağı anlamına gelen Feng Fu, aynı Feng Şui gibi Çin medeniyetinden çıkma. Gelin, kısa kısa Wikipedia bilgileri ile sizi bu tedavi yöntemine ısındıralım:

Çin tıbbında, hayat gücü ve spiritüel enerji anlamına gelen Çi enerjisinin varlığına inanılır. Bu enerji vücudumuza belli noktalardan meridyenler halinde dağılır, her meridyen de farklı organlarımıza bağlıdır. Bu disipline göre Çi enerjisinin arttırılması, meridyenlerin açılması için vücudumuzun belli noktalarına belli işlemler yapılmalıdır. Bu sayede meridyenler içinde tıkanan enerji serbest bırakılır, iyileşme sağlanır... Akupunktur tedavisinin çıkış noktası da zaten budur!

Gelelim Feng Fu meselesine: Boynumuzun tam arkasında, kafatasımızın alt kenarı ile iki kas tendonunun tam arasına denk gelen bu nokta, yukarıda bahsettiğimiz o meridyen noktalarından biridir işte. Bu noktaya uygulanacak işlemler ile sağlığınızı koruyabilir, az sonra liste halinde vereceğimiz binbir dertten kurtulabilirsiniz :)

Önce tedavi yöntemine bir göz atalım;
Akupunktur uzmanına gitmenin de ayrı bir keyfi var tabii, itiraf etmek lazım! Ama vaktiniz, ödeme gücünüz, ya da civarda kolayca gidebileceğiniz bir akupunktur merkeziniz yoksa sizi hemen bu yönteme alalım:

Yüzüstü uzanın, belirttiğimiz Feng Fu noktasına buz küpü yerleştirin. İsterseniz buzun kaymasını önlemek için boynunuza bir bez ya da bandaj da sarabilirsiniz. Bu işlemi her sabah uyandığınızda, her akşam da yatmadan önce 20'şer dakika uygulayın. Buzun ani soğukluğu size nahoş hissettirebilir, aldırmayın. İlk birkaç dakikanın ardından ısının Feng Fu noktanızda toplandığını hissedecek, rahatlayacaksınız.

Bu buz tedavisi sayesinde hangi rahatsızlıklardan kurtuluyorsunuz?


Neler neler!

Feng Fu noktasına buz koyarak stresinizi azaltıyor, depresyon riskini önlüyorsunuz

Baş, diş, bel ve eklem ağrılarınızı yatıştırabiliyorsunuz

Tiroid problemlerinizi azaltabiliyor

Astım sıkıntılarını rahatlatabiliyor, nefesini açıyor

Sindirme zorluklarının üstesinden gelebiliyor

hattâ adet ağrılarınızın önüne geçebiliyorsunuz :)

Yalnız hemen uyaralım!
Bu tedavi yöntemini kalp pili kullananların, hamilelerin, epilepsi hastalarının ve şizofrenlerin uygulaması kesinlikle önerilmiyor. Çin tıbbının da bir bildiği vardır herhalde...


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...