Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uzun yaşamın sırrı damarlarda gizli

109 yaşındaki Prof. Dr. Mahmut Özdemir Prof. Dr. Özdemir, yaşam süresini uzatmayı sağlayan damar temizliği yönteminiDamarlarınızın içi temiz ve sağlıklıysa 120 yıl yaşayabilirsiniz. Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Mahmut Özdemir, bu...

Başlatan Luna, 15 Ağustos 2022, 22:51:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uzun yaşamın sırrı damarlarda gizli


109 yaşındaki Prof. Dr. Mahmut Özdemir


Prof. Dr. Özdemir, yaşam süresini uzatmayı sağlayan damar temizliği yöntemini
Damarlarınızın içi temiz ve sağlıklıysa 120 yıl yaşayabilirsiniz. Ünlü kardiyolog Prof. Dr. Mahmut Özdemir, bu tespiti doğruluyor.
İnsan vücudundaki organların ve sistemlerin çalışması kan dolaşımının ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. Kan dolaşımı, hem iç organlara oksijen ve besin taşınması hem de karbon dioksit ve metabolizmaya ait ürünlerin toplanması demektir. Çocukluk, ergenlik ve gençlik yıllarımızda daha fazla hareket ederiz, damarlarımız yeni, esnek ve temizdir. Organlara en üst düzeyde besin taşınır. Yaşlandıkça daha az hareket ederiz ve damarlarımız kirlenmeye başlar. Bu kirlenmenin birçok nedeni vardır. Kirlenme, sadece zarar verici (sigara içmek, kötü beslenme, çevre kirliliği, hareketsiz yaşam tarzı vb) faktörlerden kaynaklanmaz. Bazıları da yağ ve yağ benzeri maddelerin birikmesi (tüm organizmalarda görülür) gibi doğal sebeplerden kaynaklanır.
Damarın kirlenmesi ne demektir?
Paslanmış bir soru borusu düşünün. Bu boruda ne olur? Suyun akması için daha fazla basınç gerekir ve üstelik suyun tadı bozuktur. İnsanın damarlarında da aynı şey yaşanır. Kolesterol ve diğer maddeler biriktikçe kanın geçebilmesi için daha fazla basınca ihtiyaç duyulur ( damar kirliliği hipertansiyonun ana sebebidir ), kanın içine yabancı maddeler karışır ve kan dolaşımı aksar. Bunun sonucu olarak da organlarda ve vücudun çalışma sisteminde değişiklikler meydana gelir. İnsanın cildi bile bir sistemdir.

Bedenin yaşlanması engellenemez. Dikkatli olursanız ve damarlarınızı temiz tutarsanız, vücudunuz mükemmel işleyişini sürdürür ve organlarınızda ya da eklemlerinizde ağrısız 20 yıl daha fazla yaşama şansınız olur. Diğer bir deyişle, damarlarınızı temizlemek ömrünüzü uzatır, sağlığınızı korur. Bu söylediğim teoriden ibaret değildir. Bu yöntemi hem hastalarıma öneririm hem de kişisel olarak uygularım. Tavsiyemi dinleyenlerin tümü yaşıtlarından daha fazla yaşamıştır.

-Kirli" damarlar ne tür hastalıklara neden olabilir?
-Öncelikle doğrudan kan dolaşımına, bağlı organlar ve sistemler etkilenir. Yani kardiyovasküler sistem etkilenir.
-Damar tıkanıklığı Damarlar işlevlerini iyi yerine getiremez: Kılcal damarlar tamamen tıkanır. Ana damarlarda yüksek seviyede kolesterol birikimi oluşur.
-İskemik kalp hastalığı. Kalp damarlarında düzenli kan yetersizliğinden kaynaklanır. Bunun nedeni de damarlarda biriken maddelerdir.
-Felç. Beyin dokusuna kan gitmesinin aksaması, sinir uçlarında ölüme neden olarak bazı fonksiyonların kaybedilmesine yol açar.
-Hipertansiyon. Biriken maddeler damar içinin daralmasına ve dolayısıyla kan basıncının artmasına neden olur.
-Varisli damarlar. Sadece bacaklarda değil (kadınlar için alarm demektir) vücut içinde de oluşur. Hemoroit, toplardamar genleşmesi sonucu oluşur.
-Toplardamar ve atardamar trombozu Damarlarda yabancı madde birikmesi tromboz oluşmasına ve damarın ölmesine neden olarak belli bir organın hücrelerinin ölmesine yol açar. Tromboz yapışık olduğu damar cidarından kopar ve kan dolaşımına girerse gittiği kalp damarını tıkayarak kalp krizine neden olabilir. Ölümle sonuçlanan kalp krizi vakalarının %70'inde bu durum gerçekleşir.
Birçok kadının muzdarip olduğu varis hastalığının doğrudan sebebi de damarlarda biriken maddelerdir.
Doktorlar da bu durumun farkında, damarların temizlenmesi gerektiğini biliyorlar fakat her ne hikmetse sağlık sistem bu konuya ihmal ediyor. Çoğu doktor, hipertansiyon vakasında tansiyonu düşürecek ilaç verir. Fakat bu ilaçlar sorunu düzeltmez geçici çare olur. Damarların temizlenmesi şarttır. Bu arada, bahsettiğim bu yöntem, 50 yılı aşkın süredir ABD ve Avrupa'da 35-40 yaş üstü hastalar için uygulanmaktadır. Bu ülkelerdeki hastalar damar temizliğinin ne kadar önemli olduğunun bilincindedir. Aynı durumun bizim ülkemizde de neden geçerli olmadığını yıllardır kendime sorarım.

- Damarlarımızın tıkandığını gösteren belirtiler var mıdır?

- Tabii ki vardır. Ana semptomlar şunlardır:

Migren
Hafıza yitimi
Kronik yorgunluk
Uykusuzluk
Cinsel sorunlar
Görme ve duyma bozuklukları
Yüksek tansiyon
Solunum yetmezliği ve göğüs ağrısı
Bacak cildinde renksizlik
Adale ve eklem ağrısı
Bu belirtilerden birine sahip olup olmadığına bakılmaksızın 30 yaşın üstünde her insan her 5 yılda bir damarlarının temizliği için tedavi uygulamalıdır. Bu sayede sağlıklı bir yaşamınız olur.

Damarlar, özellikle yaşlı kişilerde, yabancı maddeleri toplar. Onun için sağlıklı beslenmeli, her gün hamburger patates kızartması yenmemelidir. Ağıza atılan her sucuk veya sahanda yumurta lokması, damarlarda belli bir miktarda kolesterol biriktirir. Bu işlem yıllar içinde artar.
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

Sanki en sağdaki damar benim ki gibi. :faint:  Şaka bir yana çok kilo aldım. Güzel bir diyet ile spora başlamam gerekiyor. 


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)