Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi

Site Adı: Kariyer BelgelendirmeSite Adresi: Kariyerbelgelendirme.netSite Konusu: Belgelendirme KuruluşuEmlak mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır? Bunun için belgelendirme kuruluşu olan kariyer belgelendirme tercih edilebilir. Mesleki...

Başlatan benayk, 13 Ekim 2021, 04:43:53

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emlak Mesleki Yeterlilik BelgesiSite Adı: Kariyer Belgelendirme
Site Adresi: Kariyerbelgelendirme.net
Site Konusu: Belgelendirme Kuruluşu

Emlak mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır? Bunun için belgelendirme kuruluşu olan kariyer belgelendirme tercih edilebilir. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafında, 2017 yılında resmi Gazetede yayınlanan mesleki yeterlilik belgesi (MYB) zorunluluğu getirilen mesleklere ilişkin bir tebliğ yayımlanmıştır. Son gelişmeler ile birlikte mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu alınması gereken mesleklerin sayısı 48'den 81'e yükselmiştir. Peki, Mesleki Yeterlilik Belgesi tam olarak nedir? Hangi mesleklere zorunluluk getirildi?
 
Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYB) Nedir?

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşları, yetkiler kapsamında yer alan ulusal yeterliliklerde tanımlanan esaslara göre yürütülen ölçme değerlendirme faaliyetler sonucunda başarılı olan kişiler için düzenlenen ve bireylerin söz konusu ulusal yeterlilikte belirtilmiş olan öğrenim kazanımlarına (beceri, bilgi ve yetkinlik) sahip olduklarını gösteren bir belgedir.Kalite güvence sağlanmış ve uluslararası personellerin belgelendirme standartlarına göre akredite edilen bir sistem aracılığı ile tutarlı, âdil, tarafsız ve güvenilir bir şekilde yapılmış olan ölçme değerlendirme sonucunda başarılı olan kişilere Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenmektedir.

MYB Zorunlu Olan Meslekler Nelerdir?           

5544 sayılı Kanunlar gereğince; çok tehlikeli sınıflara giren ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan tebliğlerde açıklanan mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belgesi bulunmayan kişiler çalıştırılamamaktadır. Kanun kapsamında MYB zorunluluğu kapsamına giren meslekler de belirlenmiştir.

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Hemen emlak MYK için kariyerbelgelendirme.net e giriş yapabilirsiniz. Kariyer Belgelendirme sitesinde bu tarz daha detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Bunun için kariyerbelgelendirme.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitede Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Kendileri sizlere seviye 5 emlak mesleki yeterlilik belgesi konusunda yardımcı olacaktır.