Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Reklam içerikli konu paylaşımının tamamen yasak olduğunu ve reklam içerikli bir paylaşım yaparsanız forumdan yasaklanarak mesajınızın silineceğini hatırlatmak isteriz. Sizin emeklerinize, bizimde zamanımıza yazık. :)

Karayollarında ki V İşareti Ne İşe Yarıyor - Ne Anlama Geliyor

Yol kenarında tabeladaki kırmızı V değil , yerdeki asfalttaki sarı V konumuz ❗️✅Otoban üzerinde veya karayolunda arka arkaya devam eden V şeklinde çizgiler gördüyseniz büyük ihtimalle bir dağ patikası yolunda...

Başlatan Kerem, 13 Aralık 2022, 22:57:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karayollarında ki V İşareti Ne İşe Yarıyor - Ne Anlama Geliyor

Yol kenarında tabeladaki kırmızı V değil , yerdeki asfalttaki sarı V konumuz ❗️


✅Otoban üzerinde veya karayolunda arka arkaya devam eden V şeklinde çizgiler gördüyseniz büyük ihtimalle bir dağ patikası yolunda olmalısınız.

✅Yollardaki V çizgileri sisli veya sis oluşma olasılığı olan dağ yollarında sürücülerin yolun yönünü ve şeklini tahmin etmesine yardımcı olmak için çizilir.

✅Sis çöküp de yolu kapattığında, yollardaki V işareti gören sürücüler yolda devamlı olarak bu çizgileri takip ederek sis bölgesini kolaylıkla atlatırlar...
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Ben ehliyeti 2015 yılında aldım.. sınavları sadece geçmek için geçtim çalışmadımda.. şimdi sorsan tabela şu bu merakım olmadığından bilmem anlamını.. aslında bilmek lazım bunlar önemli şeyler.. arabamda vardı araba gidince merakta gidiyor ilgide.. 

Bir çoğumuz aynı bakma. Sınav için öğrendiklerimizin büyük bir kısmınıda unuttuk. Bana sorsalar derim ki her 5 yılda bir ehliyet sahiplerini sınava sokmalı ve sağlık raporu istenmeli. Adamın gözü görmüyor kulağı duymuyor ama trafikte. 
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)