Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Atatürk'ün 100. 1981 yılında Atatürk 'ün doğum yıldönümünde, 24 Kasımın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanması...

Başlatan Kerem, 24 Kasım 2022, 15:22:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

24 Kasım Öğretmenler Günü

AC75D0BE-F0D9-4C5A-8385-B85D97CA8C73.jpg

24 Kasım Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Atatürk'ün 100. 1981 yılında Atatürk 'ün doğum yıldönümünde, 24 Kasımın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanması kararlaştırıldı.

Öğretmen; öğretme işini görev edinen kişiye denir. Bir meslek grubu olarak kabul edilebilir belki ama öğretmenlik de aslında askerlik gibi bir yaşam tarzıdır. Öğretmen özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişidir. Atatürk; "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." demekle öğretmene yüklediği sorumluluğu ve değeri anlatmıştır.

Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır. Bizi doğruya yöneltir. Bilgili kişiler olmamız için çaba gösterir. Dünyayı tanıtır. Öğretmen her alanda yeniliği, yenileşmeyi savunur. Gerçekleri anlatır. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur. Kısaca analar doğurur, öğretmenler yetiştirir.

Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız. İyiki varsınız.

  (347.66 KB , 2250x2033 - Gösterim: %1$d 8 .)
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...Ne mutlu bize.:)
Değeri Değere Değen Kavrar...

Benzer Konular (5)