Xenforo - Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Bazen gözünüzün önündeki basit çözümleri görmeye bilirsiniz farklı forum hataları yüzünden sunucu değişikliğine bile gidebilirsiniz..Size şimdi xenforo'da yaşanan hem üyeler için hem ziyaretçi'ler için karşımıza çıkan...

Başlatan Charismax, 20 Eylül 2021, 20:20:13

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenforo - Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık Lütfen daha sonra tekrar deneyinizBazen gözünüzün önündeki basit çözümleri görmeye bilirsiniz farklı forum hataları yüzünden sunucu değişikliğine bile gidebilirsiniz..

Size şimdi xenforo'da yaşanan hem üyeler için hem ziyaretçi'ler için karşımıza çıkan problemin kesin %100 çözümünü sunacağım. Beni bilen bilir icraat yoksa ben orada yokum kesin bilgiyi verip çekilirim gerisi takdirinize kalmıştır..

Eğer şu hatayı üye olarak konu açarken veya ziyaretçi olduğunuz bir siteye girdiğinizde bir yeri tıkladığınızda

Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık.Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir

Hatasıyla karşılaşıyorsanız Üye olarak ve Ziyaretçi olarak sizden kaynaklanmadığını bir kısmının sizden kaynaklanmadığını belirtmek isterim..

Bu hata php get sonlandırma hatasıdır.. Sitede fazla trafik vardır aşırı bot girişi vardır. Veyahut kullandığınız tarayıcının gizlilik ilkeleri gereğince belirli sürede giriş verme yetisinin hızıyla alakalıdır
Siz bu hatayı almadan önce sitede son 1 saat içinde veya 24 saat içinde ddos saldırısı gerçekleşmiştir (yemiştir) .. Bu sizi şüpheli görüp ip'nizi sonlandırmak için hata göstergesi önünüze çıkar..

Bu bütün forumlar siteler için geçerli olan bir hatadır xenforodaki hatanın karşılığı ismi ise

Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık.Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir

Olarak geçer..

Sırf buna çözüm bulamayan arkadaşların sunucu hosting firması değiştirdiğini işittim.. Aslında bu hata değildir sitenizin savunma mekanızmasıdır sunucunuz sizi koruyordur.. Siz bu hatayı aldığınızda sizden daha önceki ataklara karşı verdiği tepkidir.. Tabi bu sizin canınızı sıkan bir durumdur..

Bu hatanın temel sebebi İmunify 360 sunucunuzda bulunan mod'dan dolayıdır :)

Bu hatayı kesin olarak hiç bir zaman almak istemiyorsanız aşşagıda ok' ile gösterdiğim alanı Tik'leyin
Gördüğünüz gibi biz sonlandırma modu'nu kullanıyoruz bir nevi bu ddos engellemesine katkı sağlayan bir işlemdir.. Sadece günlük seçerseniz 1 Günde devamlı hata almanız yerine en fazla 3 kere tek ip'den hatayı alırsınız.. Devre dışı bırakıldı zaten türkçe olduğu için açıklamasına bile girişmek istemiyorum..

Ben webmaster uzmanı değilim hacker değilim idda ettiğim bir durum olarak falanca sitenin falanca tabanını işlerim parçalarım demiyorum.. Panel yönetimi farklıdır siteyi yönetmek kullanmak farklıdır.. Bazı durumları hostingcilerin kendisi dahi bilmez bilemez işleri değildir.. Tavsiyem SONLANDIRMA modun'da kullanın.. hata verme olasılığı şüpheli görme durumların'da dır .. Eğer ben pürüzsüz kullanım istiyorum derseniz Devre dışı bırakın iyi günler..


BasarıSoft Kursiyeri 2008 Fatih Artan
İstanbul 1. Donanım uzmanı
By Charismax - Codder - İstanbul Bilişim.
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Yazımı yazarım imzamıda atarım demişsin. :cool:  Emeğine sağlık gayet anlaşılır bir anlarım olmuş, bazen çözümleri çok basit hatalar için olmadık çözüm yolları arıyoruz.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Attığım imza anlatımla alakalı değil kendim hatırladım hatırlamışken ölümsüzleştireyim dedim :haha:
Evet çok basit şeyler gözümüzün önünde gözümüzün önünde olduğundan dolayı gözümüzün önündeki şeylerde çözüm aramıyoruz.. Bir webmaster forumunda Hostingci tanıdığım arkadaşın yorumunu gördüm.. Tavsiye olarak sunucu değiştir ondan demiş.. Tarif ettiği anlattığı sunucu biçimide kendi sunucusu :D Yani parayı bana ver sen ben sorununu hallederim demiş.. Ayıpladım bu durumu kusura bakmasın tanısamda hakkı olmayan kar' daha doğrusu sahtekarlık yapmasına gönlüm razı değil'ki kendiside yılların barındırma hizmeti veren birisi olarak İmunify 360 'ın  Ne işe yaradığını bilmediğini farkettim.. Onlara göre php Sonlandırıcı ama onun çalışma prensipinin onunla tam olarak alakası yok Kazansın emek versin ama bildiği iş üzerine emek versin.. Hatayı gidermenin başka yollarıda var lakin bu %100 hatanın sebebidir.. Yine kendisine muhtaç edecek gerek yok..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A