Xenforo Ziyaretçi Sayaç Günde Ne Kadar Siteme Giriş Olmuş - Açıklama

Arkadaşlar xenforo yapısında eklenti olmadan sayaç olarak çalışan günlük verileri göremezsiniz.. Yani bugün sitene kaç kişi girmiş ortalama tahmini bir sayı söylersiniz. En yüksek ziyaretçi sayısı gibi eklentileri olan forumlar...

Başlatan Charismax, 22 Eylül 2021, 02:55:40

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenforo Ziyaretçi Sayaç Günde Ne Kadar Siteme Giriş Olmuş - AçıklamaArkadaşlar xenforo yapısında eklenti olmadan sayaç olarak çalışan günlük verileri göremezsiniz.. Yani bugün sitene kaç kişi girmiş ortalama tahmini bir sayı söylersiniz. En yüksek ziyaretçi sayısı gibi eklentileri olan forumlar için bile bu geçerlidir.. Sabit günlük ziyaretçi sayısını eklentiyle sağlarsınız bu tür eklentilerde kullanım acısından %80 açısından tercih edilmiyor.. Hangi xenforo sitesine giderseniz gidin bunu göremezsiniz.. Onu siz panellerinizden log'larınızdan hesaplaya bilirsiniz.. Veyahut'da online analiz sitelerinden onlarda ortalama hesap yapar tam sayı veremezler..

Xenforo sistemi vBulletin gibi değildir son 24 saat ziyaretçi ve Bot kayıtlarını site istatisliğinde tutmaz .. Xenforonun doğru analiz etme durumundan dolayı BOT'lar ayrıdır Ziyaretçiler ayrı üyelerin giriş çıkışı ayrıdır..
Bir webmaster olarak değil bir gözlemci olarak bu açıklamayı yapıyorum' Çünkü mevcut eklentiler var kullananlar az sayıda olsada..

Siteye gün içinde girdiğinizde 24 saat boyunca 6 ziyaretçi 100 ziyaretçi 1000 ziyaretçi göre bilir sonra tekrandan 5 20 30 şeklinde farklı zaman aralığında görürsünüz.. Burada sayaç olmadığı için aslında o gördükleriniz.. Yenilenmiş istatistiktir.. 15 dak'da silinir yeni ziyaretçileri gösterir 30 dakika en son 60 dakikadır online süresi..

Bunlar her defasında yenilendiği için otomatik siz gün boyu en fazla 100 500 kişi arası uğradı sanarsınız..
Yanlış bu .... Günde ortalama botlar hariç ziyaretçi akışı içeriklerinize göre en kötüsü 7 bin ile 25 bin arasıdır.. 24 SAATİN TOPLAMIDIR BU Botlar ziyaretçi loglarına işlenmez botlar ayrı algoritmada işlenen C panel veya Plesk panelde görünür.. Ham veriler Ziyaretçi günlüğü gibi yazılımsal alanlardadır..

Kısacası xenforo sitesine girdiğinizde bir yerde ziyaretçiler 100 üzerindeyse ve 50 altına düşüp çıktığını görüyorsanız muhtemelen son 24 saatinde 400 bin arası ziyaretçiyi ağırlıyordur o site ;)
Normal burası gibi 4 5 15 bazen 30 bazen 60 arası oluyorsa 100 bin ziyaretçi ağırlamasına şaşırmamak gerekiyor.. Burası dediğim bu paylaşımı farklı sitelerde'de yapacağım için kendi bulunduğum site diye özetlemek istiyorum..

Bu arada yaptığım bir test'den bahsetmek istiyorum.. Xenforonun günlük ANLIK ziyaretçi kapasitesi yaptığım testlere göre kilitlenme noktasına gelmesinide sağlayan ziyaretçi sayısı 37 Milyon anlık ziyaretçidir.. Gerisi sunucunuzun durumuna göre yüksele bilir.. 15 dakika kilitlendikten sonra siteniz sıfırlar ve normale döner... Buda çok büyük bir rakamdır.. ANLIK DİYORUM layer'den daha etkili bir giriş gerisini siz düşünün... 37 Milyonda şişme yapan anlık bir yerin günlük ziyaretçi kapasitesi olması gerektiği gibi mantıken yüksek performanslı bir yapı olduğunun'da kanıtıdır..

Kelime hataları varsa af ola DENEME YANILMA YÖNTEMİ tecrübemi paylaşmak istedim.. Doğrusuyla yanlışıyla yazı benimdir..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A