Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır

Çikolatalı Dondurma Nasıl YapılırAdım adım resiğmlerle çikolatalı dondurma nasıl yapılırÇikolatalı Dondurma Nasıl YapılırYaz aylarının en serinletici, damaklarda buz gibi bir serinlik tadı bırakan bir serinletici. En doğal...

Başlatan Gül34, 23 Haziran 2021, 01:02:18

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır


Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır
Adım adım resiğmlerle çikolatalı dondurma nasıl yapılır

Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır
Yaz aylarının en serinletici, damaklarda buz gibi bir serinlik tadı bırakan bir serinletici. En doğal dondurmayı evinizde hazırlamanız için sizinle pratik bir yöntem paylaşıyoruz. Dondurmanın yapılışını öğrenin ve yaz boyu çeşit çeşit dondurmalar hazırlayarak sevdiklerinizle afiyetle yiyin.

Dondurma yapımında kullandığınız sütün kaliteli ve günlük olması önemlidir. Tercihen keçi veya manda sütü kullanılmalıdır. Laktoz alerjisi olanlar Hindistan cevizi sütünü tercih edebilirler.Dondurma yaparken kullanılan tencerenin emaye, bakır veya çelik olması gerekir. Alüminyum tencereler sütün rengini karartır.

Dondurmayı pişirirken sürekli karıştırmak önemlidir. Bu şekilde en az 10 dakika kıvam alana kadar kaynatmak gerekir.


Dondurmayı buzluğa koyduktan sonra ara sıra dondurma kaplarını kontrol edip iyice karıştırın. Böylece donan yerler ile donmayan kısım iyice karıştırılmış olur ve sakız gibi uzayan bir hal alır.

Sık sık karıştırılmayan dondurmalarda buzlaşmalar meydana gelit ve dondurmanın tadını bozar.Afiyet olsun
İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze bundandır böyle dibe vuruşumuz