Karadeniz Turuna Çıkmak İsteyenler İçin 10 Önemli Öneri

Çevrenizde gezmeyi çok seven kişilerden duyduğunuz ve heves ederek sizinde bu denli Karadeniz turu yapma isteğinizi duyar gibiyim.1.Şöyle güzel bir analiz edin.Karadeniz'e ilk gidişiniz ise turların ve size uygun olanı seçmenizde fayda...

Başlatan Moana, 04 Şubat 2021, 19:26:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karadeniz Turuna Çıkmak İsteyenler İçin 10 Önemli Öneri


Çevrenizde gezmeyi çok seven kişilerden duyduğunuz ve heves ederek sizinde bu denli Karadeniz turu yapma isteğinizi duyar gibiyim.


1.Şöyle güzel bir analiz edin.
Karadeniz'e ilk gidişiniz ise turların ve size uygun olanı seçmenizde fayda var. Daha öncesinde nereleri görmek istiyorsunuz buna önceden karar vermeniz gerekiyor. Plansız ve 'artık bize ne gösterirlerse' deyip hazırlıksız olmayın. Araştırın.

2. Festival Tarihlerini öğrenin.
Bir çok kişinin her dönem çeşitli etkinliklere katıldığı ve artık geleneksel hale getirilen organizasyonlar Ülkenin bir çok şehrine nam salmış durumda. Doğanın yem yeşil güzelliğinin yanında eğlenmek istemez misiniz ? O zaman yıllık izninizi bu tarihe saklayın.

3. Yola Çıkmadan hazırlık yapın.
Bilmenizi isterim ki seyahate giden kişiler için uçak firmalarının sunduğu ucuz bilet  ve kiralık otomobil paketlerini inceleyin. Uygun bulduğunuz bir paket olmasa da bunu problem haline getirmeyin. Kiralık otomobil konusunda seçici olun ve mümkün olduğunca az yakan modelleri tercih edin. Yolların hepsi asfalt olmayabilir. Bu yüzden altı yüksek araç tercih edin.

4. Burası Karadeniz belli mi olur? deyin.
Hiç Şüpheniz olmadan yazlık kıyafetler haricinde yanınıza kışlık bir kaç parça eşya almayı unutmayın. Dört mevsimin yaşandığı yerin Ana yuvası olduğu için temkinli olmakta fayda var. Rakımı yüksek olan bölümler oldukça sisli ve soğuk olacaktır.

5. Rezervasyon veya Kalacağınız yeri önceden ayarlayın.
illa Karadeniz bölgesi için değil, gideceğiniz her yer için önceden yer ayırtma alışkanlığı edinin. Hele ki yaz aylarında gidecekseniz yer bulamayabilirsiniz.

6. Kendinize bir araba bulun.
Yukarıdaki maddelerde  de yer verdiğim bu konu en önemlisi diyebilirim. Rahatlık bakımından ve eşyalarınızı yanınızda taşımak açısından çok faydasını göreceksiniz. Ayrı bir konuda her yere dolmuş ve otobüsün gitmiyor olması. Araç seçerken araziye uygun olursa konforunuz o denli artar. Yeri geldiğinde çamurdan ve dereden geçebilirsiniz.

7. Kıyafet seçimini dikkatli yapın.
En önemlisi olan konulardan biriside budur. Ne var bunda deseniz de bilmeniz gereken en büyük husus altı kaymayan ayakkabılar tercih etmenizdir. dağlık ve çimenlik alanlarda ayağınız çok çabuk kayabilir ve sakatlık çıkabilir.

8. Yerel Halk ile kaynaşın.
Karadenizi en iyi anlatacak kişiler Karadenizde ikamet eden kişilerdir. Yörenin güzellikleri ve adetlerini ir de onlardan dinleyin derim. sevecen yaklaşımları ve güler yüzleri günün yorgunluğu üzerinizden atacaktır. Daha önceden kaleme aldığımız Karadeniz'de hayat adlı konumuzu inceleyerek bilmediğiniz bir kaç ilginç ve bir o kadar güzel bilgileri görebilirsiniz.

9. Elinize bir torba alın.
Çat kapı gitseniz dahi sizi karşılayacak kişilerdir Karadenizli insanı. Her gittiğiniz yerden tarihine özel bir hediye bulamasanız da dönüşte torbanızı fındık, çay ve lahana gibi meyve ve sebze dolduracağınızdan emin olun.

10. Tarihi yerleri haritanızda işaretleyin.
Boş durur muyuz hiç tabi ki de bu konuya el attık. daha önceden Karadeniz'de bulunan bütün illerin tarihi yerleri ve turizm kaynakları olan bölgelerin altını diğer bir konumuzda altını çizdik. Artık bütün iş sizin tercihinize kalmış.

Her şey bundan ibaret, Fotoğraf makinanızı yanınıza almayı ve kendinize anı ölümsüzleştirmek için resim çekmeyi unutmayın.

Hızlı Yanıt

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt eklemek istediğinizden emin değilseniz, yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)