İlişkiyi Tazeleme Yolları

İlişkideki kötü alışkanlıkları kapı dışarı ederek eşinizle aranızdaki romansı yeniden yakalayabilirsiniz. İlişkiyi tazelemenin 3 yoluKim, eşine, tanıdığı ilk günkü kadar aşık olduğunu söylese fena halde yalan...

Başlatan Maui, 26 Nisan 2021, 00:33:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlişkideki kötü alışkanlıkları kapı dışarı ederek eşinizle aranızdaki romansı yeniden yakalayabilirsiniz. İlişkiyi tazelemenin 3 yolu


Kim, eşine, tanıdığı ilk günkü kadar aşık olduğunu söylese fena halde yalan söylediğinden şüpheleniyoruz. Hepimiz kendi hayatımızdan yola çıkarak az çok biliyoruz ki geçen zaman, ilişkilerde yıpranma, rutine girme sürecini getiriyor. Ama inanıyoruz ki bazı şeyleri pozitif yönde değiştirme gücümüz her zaman var.

İlişkide zaman içinde sevme biçimi değişince bazen aldatma, bazen de ayrılıklar yaşanabiliyor. Ama bazı kötü alışkanlıkları kapı dışarı ederek aradaki romansı yeniden yakalamak mümkün.


Rutinin dışına çıkın

Bunun için illa ki paraşüt dalışı yapmanız gerekmiyor. Ama uygulanabilir rutin kırıcı yolları denemelisiniz. Yeni restoranlara giderek, farklı arkadaşlarla sosyalleşerek ya da daha basiti yatağın diğer tarafında yatmaya başlayarak hayatınızda ve ilişkinizde değişiklik yapabilirsiniz. Çünkü rutinin dışına çıkmayan bir ilişkide aşkın ölmesi çok olasıdır.

Birbirinize odaklanmaya çalışın

Araştırmalar akıllı telefonların hayatımızı kesintiye uğrattığını, dikkatimizi sürekli başka yere yönlendirdiğini, diğer insanlarla iletişim kurmayı engellediğini gösteriyor. Oysa ufacık bir dokunuş bile iki insanı birbirine daha yakın hale getirir. Mümkün olan her anı değerlendirerek eşinize dokunmayı ihmal etmeyin. Yürürken parmaklarınızla sırtına dokunmak bile kaybettiğiniz şeyleri geri getirmek için iyi bir başlangıç olabilir.

Övmekten çekinmeyin

Eşinize değer verme yolları arayın. Her gün onun pozitif bir özelliğini fark etmeye çalışın. Onu övmekten çekinmeyin. Göreceksiniz, o da sizin her yaptığınıza müteşekkir olduğunu göstermeye ve sizi takdir etmeye başlayacaktır.