Google Chrome, iOS' için gelişmiş güvenlik, Keşfet özet akışı ve daha fazlasını

Google Chrome'un iOS'taki en son güncellemesi, gelişmiş güvenlik, Keşfet özet akışı ve daha fazlasını getiriyorGoogle, Chrome web tarayıcısında yapılan daha kapsamlı bir güncellemenin parçası olarak, bugün iOS'ta Chrome'un en son...

Başlatan Kerem, 24 Haziran 2022, 23:42:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Google Chrome, iOS' için gelişmiş güvenlik, Keşfet özet akışı ve daha fazlasını


Google Chrome'un iOS'taki en son güncellemesi, gelişmiş güvenlik, Keşfet özet akışı ve daha fazlasını getiriyor


Google
Google, Chrome web tarayıcısında yapılan daha kapsamlı bir güncellemenin parçası olarak, bugün iOS'ta Chrome'un en son sürümüne gelen bir dizi yeni özelliği duyurdu . Önemli eklemeler arasında, Chrome uygulaması, sizi tehlikeli web sayfaları hakkında proaktif olarak uyaran Google'ın Gelişmiş Güvenli Tarama özelliğine erişim kazanıyor. Diğer güncellemeler arasında kullanıcı arayüzü değişiklikleri, Google'ın şifre yöneticisini otomatik doldurma sağlayıcısı olarak ayarlama yeteneği, güncellenmiş bir dil tanımlama modeli ve daha fazlası yer alıyor.

Bu değişikliklerden bazıları aylarca hatta yıllarca Chrome'un Android ve masaüstü sürümlerinde mevcuttu ancak şimdi iOS'a geçiyor.

Örneğin, Chrome'un Android ve masaüstü sürümlerinde kullanılabilen Gelişmiş Güvenli Tarama, nihayet bu sürümde iPhone'lara ve iPad'lere geliyor. Bu özellik, kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve diğer tehditler gibi şeyler için kontrol edilmek üzere Google Güvenli Tarama'ya gerçek zamanlı veriler göndererek kullanıcıları tehlikeli web siteleri konusunda tahmin edebilir ve uyarabilir. Chrome ayrıca, iOS kullanıcılarına, kullanıcı adlarını ve şifrelerini uygun şekilde değiştirebilmeleri için güvenliği ihlal edilmiş kimlik bilgileri hakkında uyarılar gönderir.


Uygulama güncellendikten sonra, kullanıcılar iPhone veya iPad'lerinde Chrome > Diğer > Ayarlar > Gelişmiş Güvenli Tarama aracılığıyla Gelişmiş Güvenli Tarama'yı etkinleştirebilir.

iOS'a gelen bir başka özellik de, uygulamanın ayarlarında gezinmek zorunda kalmadan belirli görevleri daha kolay gerçekleştirmenize yardımcı olan "Chrome Eylemleri" adı verilen bir özelliktir. Örneğin, tarayıcının adres çubuğuna "Tarama Verilerini Temizle", "Gizli Sekmeyi Aç" veya "Chrome'u Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarla" gibi işlemler yazabilirsiniz. Uygulama sizi hemen doğru sayfaya yönlendirecektir. Chrome adres çubuğu, bir kullanıcının, yazılan kelimelere dayalı olarak bir Chrome İşleminden ne zaman yararlanabileceğini de tahmin edebilir, böylece doğru komutu bilmenize gerek kalmaz. Bu, 2020'den beri masaüstünde ve Nisan 2022'den beri Android'de mevcuttur.
Google1


Güncelleme ayrıca, kullanıcıların Password veya Dashlane gibi diğer şifre yardımcı programlarıyla rekabet ederek ve yerleşik şifre yönetim sistemine bir alternatif sunarak Google Şifre Yöneticisi'ni Otomatik Doldurma sağlayıcıları olarak ayarlamalarına olanak tanır. Etkinleştirilirse Chrome, kullanıcıların iOS cihazlarındaki herhangi bir web sitesinde veya herhangi bir mobil uygulamada şifrelerini yönetmelerine ve doldurmalarına yardımcı olabilir. Bu özellik daha önce Chrome'da masaüstünde ve Android'de mevcuttu.


Tarayıcının arayüzü açısından, Chrome'un ana ekranı artık yalnızca son sekmelerinizden fazlasını içerecek şekilde yeniden tasarlandı. Uygulamanın artık, genellikle Google mobiluygulamasının ana sayfasında bulunan aynı kişiselleştirilmiş içeriği Keşfet özet akışına erişim sunacağını fark edeceksiniz. Google, bunun gelecekte Android'de Chrome'a geleceğini belirtiyor.Google ayrıca, web sitelerini tercih ettiğiniz dilde sunmak için cihaz üzerinde makine öğreniminden yararlanan Chrome'un web sitesi çevirisi özelliğini de geliştiriyor. iOS'ta, ziyaret ettiğiniz sayfanın dilini ve çevrilmesi gerekip gerekmediğini doğru bir şekilde belirleyen güncel bir dil tanımlama modeli kullanıma sunulacak.

Son olarak, Chrome 103 için App Store sürüm notlarına dayalı olarak ek küçük değişiklikler belirlendi. Buna, adres çubuğundaki kamera ve mikrofon simgelerini kullanarak belirli siteler için kamera ve mikrofon izinlerini yönetmeye yönelik yeni yeteneğin yanı sıra, iCalendar dosyalarını indirin ve Takviminize ekleyin ve arka planda yinelenen Yeni Sekme Sayfası sekmelerini kaldırın. Bazıları, Chrome'un üç noktalı (taşma) menüsünün, şimdi listede daha yüksek olan Yer İşaretleri sekmesini ve Okuma Listesini daha iyi vurgulamak için birkaç ince ayar yaptığını fark etti.
Google2


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)