Windows 10 Masaüstü ve Görev Çubuğunun Donması

Kendi karşılaştığım bir problem olan görev çubuğunun donmasına çözüm ararken bulduğum yolu paylaşayım istedim. Sıkıntım bilgisayar masaüstünde bulunan uygulamalar ve klasörler açılıp kullanılırken görev çubuğunu...

Başlatan Kerem, 04 Nisan 2022, 18:07:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Windows 10 Masaüstü ve Görev Çubuğunun Donması


Kendi karşılaştığım bir problem olan görev çubuğunun donmasına çözüm ararken bulduğum yolu paylaşayım istedim. Sıkıntım bilgisayar masaüstünde bulunan uygulamalar ve klasörler açılıp kullanılırken görev çubuğunu kullanamıyordum. Görev çubuğum tamamen donmuştu ve simgeler ne tıklanıyor nede kapatılabiliyordu.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Görüntü  + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Görüntü + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sorununuz giderilmez ise, yeni bir Windows kullanıcı hesabı oluşturarak durumu test ediniz.


Kaynak: https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/masaüstü-ve-görev-çubuğu/f15e7189-539f-4b2e-ac4b-6ce1bfa6b08d


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana  " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)

1016

Yanıt: 0
Gösterim: 275

1014

Yanıt: 0
Gösterim: 1361

2235

Yanıt: 0
Gösterim: 153