Bir Nisan şakası nasıl ortaya çıktı?

Bir Nisan Şaka Günü, her yıl kutlanıyor. Bu tarihte farklı ülkelerde bambaşka bayramlar kutlanıyor.Yapılan araştırmalarla söz konusu gün, 1564 yılında Fransa kralı tarafından Ocak ayının bir'i yılın başlangıcı kabul edildi...

Başlatan: Luna - Güncelleme: 01 Nisan 2024, 15:07:39 - Gösterim: 386

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir Nisan şakası nasıl ortaya çıktı?


Bir Nisan Şaka Günü, her yıl kutlanıyor. Bu tarihte farklı ülkelerde bambaşka bayramlar kutlanıyor.

Yapılan araştırmalarla söz konusu gün, 1564 yılında Fransa kralı tarafından Ocak ayının bir'i yılın başlangıcı kabul edildi fakat bu gelişme pek duymamıştı. Avrupa'da yıl başlangıcı ise 25 Mart olarak kabul görüyordu. Bu gelişmeden haberdar olanlar ise alışkanlıklarından vazgeçmeyip Bir Nisan gününde partiler düzenlediler. İkinci grup ise onları 'nisan Aptalları' olarak niteledi. Bugün herheze sürpriz hediyeler verildi, gerçek olmayan haberler yayıldı. Geçen zamanla yılın başının Bir Ocak olmasına alışıldı bir Nisan da Fransız kültürünün bir parçası haline geldi. Bugün dünyaya şaka günü olarak yayıldı.

βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

BIR NİSAN ŞAKALARI 2024 : ÖRNEK OLARAK VERELIM

Bilgisayar Ekranı Şakası: Bir arkadaşınızın bilgisayar ekranını çift katlı cam filmiyle kaplayın. Bu, ekranın görüntüsünü garip ve bozuk hale getirir. Arkadaşınız ekranın neden böyle olduğunu anlamak için uğraşırken, siz arkanıza yaslanıp keyifli bir şekilde izleyebilirsiniz.

Sahte Kırık Cam Şakası: Bir arkadaşınızın masa üstüne ya da koltuğunun yanına sahte bir kırık cam parçası yerleştirin. Sonra arkadaşınızun tepkisini izleyin.
Patates Lokum Şakası: Patatesi lokum boyutunda küp küp kesin ardından onu una bulayınca lokum halini alıyor.

Sprey Kutusu : Bir sprey kutusunun içini suyla doldurarak şakayı yapmak istediğiniz kişinin yanına gidin ve hapşırıyormuş gibi yapın.

Öğrenciler İçin : Sınıf defterinin arasına siyah ipliği topak yapıp koymak. öğretmen açınca da örümcek deyip çığlık atmak. öğretmeni korkutmak.

Kayıp Aranıyor Şakası: Arkadaşların vesikalık fotoğrafının altına "kayıp aranıyor, tehlikelidir, ısırabilir, bulanların aşağıdaki adrese getirmeleri rica olunur" gibi çeşitli ifadelerle broşür bastırdıktan sonra istediğiniz bir veya birkaç mekana asılır.

Soğandan elma şekeri şakası: Evde elma şekeri yaparken elma yerine kuru soğan kullanarak, şakayı uygulamak istediğiniz kişiye elma şekerlerini sunabilirsiniz.
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

Benzer Konular (5)

108

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1154

28 Kasım 2020, 19:10:23
sade tarafından
1014

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1837

Clicky