Dünyanın en yaşlı insanı 118. yaşına girdi

Japonya'nın batısındaki Fukuoka eyaletinde bir bakım merkezinde yaşayan ve Guinness Rekorlar Kitabında dünyanın en yaşlı insanı olarak gösterilen Kane Tanako, 118. yaş gününü kutladı.Kamu yayıncısı NHK'nın haberine göre,...

Başlatan Maui, 26 Nisan 2021, 18:41:22

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Topic keywords [SEO] 118.Dünyanınengirdiinsanıyaşınayaşlı

Japonya'nın batısındaki Fukuoka eyaletinde bir bakım merkezinde yaşayan ve Guinness Rekorlar Kitabında dünyanın en yaşlı insanı olarak gösterilen Kane Tanako, 118. yaş gününü kutladı.

Kamu yayıncısı NHK'nın haberine göre, Guinness Rekorlar Kitabında dünyanın en yaşlı insanı olarak gösterilen Kane Tanako, yeni yaşına girdi.

Japonya'nın batısındaki Fukuoka eyaletinde bir bakım merkezinde yaşayan 2 Ocak 1903 doğumlu Japon kadın Kane, 118. yaş gününü kutladı.

Kutlamada ellerini havaya kaldırarak sevinen Kane, 120 yaşına kadar yaşamayı ümit ettiğini kaydetti.

bence dünyada nüfusa kayıtlı olmayan daha yaşlılarda var .. mesela yüzyıl 42 evler bağcılarda.. kimliği olmayan ama yaşının 123 olarak bildiğimiz yani öyle söyleniyor bir amca var .. ve bu amca hala yürüye biliyor ama konuşamıyor.. biz ordan buraya gelmeden önce çocuklara rüzgar gülü satıyordu çimlik parklarda.. satıyordu derken öyle yayada değil.. derme çatma bir arabası var sakat arabası gibi bizim kendi imkanlarımızla aldığımız.. bence onun kimlik kütük'de kayıtlı değil bu paylaşıma bakarsak.. belki rahmetli olmuş olabilir en son 1.5 sene önce görmüştüm.
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Aynı fikirdeyim, nüfus kaydı olmayan ya da olsada değer verilmeyen nice yaşlılar vardır.