Çekici bir erkeğin ses tonu nasıl olmalı

Bir erkeğin ses tonu nasıl olmalıdır?Karizmatik bir erkeğin ses tonu nasıl olmalıdır? Bir erkeğin ses tonu kadınları etkilemek için ne kadar önemlidir?Yüz yüze iletişimde güven sağlayan ilk şey jest ve mimiklerimizdir,daha sonra...

Başlatan Lucifer, 28 Temmuz 2022, 01:58:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çekici bir erkeğin ses tonu nasıl olmalı


Bir erkeğin ses tonu nasıl olmalıdır?

Karizmatik bir erkeğin ses tonu nasıl olmalıdır? Bir erkeğin ses tonu kadınları etkilemek için ne kadar önemlidir?

Yüz yüze iletişimde güven sağlayan ilk şey jest ve mimiklerimizdir,daha sonra ses tonu aralığı yüksekliği gelir. Söylediğimiz şeyin ne olduğu ise diğer iki seçenek arasında en önemsiz olanıdır.

Tüm bu bilgiler bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. 1967'de Dr. Albert Mehrabian yüz yüze iletişim konusunda 'Tutarsız iletişimin şifrelerinin çözülmesi' başlığı altında bir çalışma yayınladı. Bu çalışmanın sonucuna göre bir iletişimin kalitesini %55 beden dili (jest ve mimikler), %38 'ini anlatmak istediğimiz şeyi nasıl söylediğimiz (yani ses tonu) %7'sini ise söylediğimiz, ağzımızdan çıkan kelimelerin ne olduğu belirliyor.

Bu demek oluyor ki, siz bir kadınla onun için çok eğlenceli ve/veya önemli bir konuşma yapıyor olsanız da eğer beden dilinizi doğru kullanamıyorsanız, ayrıca ses tonu ve düzeyini doğru ayarlayamıyorsanız yaptığınız konuşmanın karşı taraf için bir değeri kalmayacaktır.

İşte bir erkek nasıl doğru ve çekici ses tonu'na sahip olur birkaç tüyo.

Öncelikle diyafram nefesiyle konuşmayı öğrenmelisiniz. Normal yaşamımızda biz insanlar bebeklikten hemen sonra diyafram nefesi kullanmayı bırakıp göğüs nefesi kullanmaya başlarız. Diyaframdan nefes alıp konuştuğunuzda ses tonunuz karşı tarafa daha etkili biçimde ulaşacaktır. Diyaframdan nefes aldığınızda göğsünüz değil karnınız şişer. Ayrıca bu şekilde doğru nefes almayı da öğrenmiş olursunuz. Diyafram egzersizleri için internette küçük çaplı bir araştırma yapınÇEKİCİ BİR ERKEĞİN SES TONU İÇİN DİYAFRAM NEFESİ KULLANIN!

Hızlı konuşan ve ne dediği anlaşılmayan insanlar bizlere her zaman güvensizliği hatırlatmıştır. Evet! Hızlı bir ritimle konuşmak yeni tanıdığınız birini tedirgin eder. Ve eğer bu çok konuşmayla birleşirse karşı tarafa çaresiz gözükürsünüz. Bu nedenle tane tane konuşmaya ve konuşurken heyecanlı gözükmemeye özen gösterin.

ÇEKİCİ BİR ERKEĞİN SES TONU İÇİN TANE TANE KONUŞUN

Biz insanoğulları her zaman kendimize benzeyeni yakın bulmuş ve güvenilir hissetmişizdir. Bu özellik kadınlarda da mevcut. Bir kadının ses tonunuzla ruhuna girebilmek ve güven sağlamak için sesinizin tonunu ve ritmini ona göre ayarlayın ve karşınızdakine onunla aynı tonda ve düzeyde yanıtlar verin. Örneğin; kadın bağırarak ' ANLAMIYORUM BUNU BANA NASIL YAPAR!' diye yüksek tonda bir yakarışta bulundu buna karşılık sizde aynı tonda ona katılabilirsiniz 'SANA BUNU NASIL YAPTI! SEN BUNU HAK EDİCEK NE YAPTIN Kİ!'.

ÇEKİCİ BİR ERKEĞİN SES TONU İÇİN KARŞINIZDAKİ KADINLA AYNI DÜZEYDE VE RİTİMDE KONUŞUN

Ve benden sizlere birkaç tüyo daha. Konuşma içerisinde küçük ses efektleri verin. Örneğin; anlatacağınız bir hikayenin vurucu kısmını ona doğru eğilip kısık sesle söyleyin. Çok konuşan değil, çok iyi konuşturan erkeklerin tercih edildiğini de unutmayıp iyi bir dinleyici olun. Kadının anlattıklarını dinlerken ona çözüm bulmaya çalışmayıp aaa gerçekten mi, ciddi misin, eee başka gibi konuşmaya teşvik edici eylemlerde bulunun.


Effect
Kadın Erkek İlişki Uzmanı & Tanışma Koçu


Efendim ?
Ha pardon ben bana dediniz sandım özürdilerim..  :$

Alıntı yapılan: TestaMent - 29 Temmuz 2022, 00:30:20Efendim ?
Ha pardon ben bana dediniz sandım özürdilerim..  :$
Güzeldi :D


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)

108

Yanıtlar: 0
Gösterim: 510

28 Kasım 2020, 19:10:23
sade tarafından
2902

Yanıtlar: 0
Gösterim: 249