Saç kazıttıktan sonra ne sürülür?

Saçımızı kazıtırsak yapmamız gereken şeyleri bu yazıda anlatıyorum. Aşama aşama gidelim:    Öncelikle 3-4 diş sarımsağın kabuklarını ve üzerindeki ince zarı soyun. Sarımsakları bir kase içinde kaşıkla ya da havanda...

Başlatan Lucifer, 12 Nisan 2022, 01:06:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12 Nisan 2022, 01:06:59 Son düzenlenme: 12 Nisan 2022, 01:08:16 Kerem

Saç kazıttıktan sonra ne sürülür?Saçımızı kazıtırsak yapmamız gereken şeyleri bu yazıda anlatıyorum. Aşama aşama gidelim:

  •     Öncelikle 3-4 diş sarımsağın kabuklarını ve üzerindeki ince zarı soyun. Sarımsakları bir kase içinde kaşıkla ya da havanda ezebilirsiniz. Blender veya havan yoksa keskin bir bıçakla çok ince dilimleyin. Ezilmiş sarımsakları ve sarımsak suyunu başka bir kaseye aldıktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.
  •     Parmak uçlarınızı sarımsağın bulunduğu kasede gezdirdikten sonra saç derinize hafifçe masaj yapmaya başlayın.
  •     Masajın etkili olması için dairesel hareketler yapabilirsiniz. Sarımsağın tüm saç derinize eşit miktarda yayıldığından emin olduktan sonra bone takarak evin içinin sarımsak kokmasını engelleyebilirsiniz.
  •     Sarımsağı saç derisinde 1 saat kadar bekletin.
  •     İlk yarım saatten sonra sarımsak suyu yavaş yavaş kurumaya başlayacaktır.
  •     Saç derisini yumuşatmak için sarımsağı yıkamadan birkaç çay kaşığı zeytinyağı kullanarak saç derinize tekrar masaj yapın ve boneyi tekrar takarak zeytinyağının 3-4 saat saç derisinde kalmasını sağlayın.
  •     Sarımsak ve zeytinyağını saçınızdan çıkarmak için ılık su ve normal bir şampuan kullanabilirsiniz. Çok sıcak su kullanmayın çünkü saç derinizi kurutur.


Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana  " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)