Dikkat! Google şifrelerinizi değiştirebilecek

Hackerlara üzücü haberBilindiği üzere şifreler ne kadar zor olursa olsun hackerlar tarafından kolayca kırılabilir. Bu durumu kontrol altına almak için Google'ın kullanıcılar için güzel bir çözümü var. Artık şifreleriniz...

Başlatan Kerem, 07 Mayıs 2022, 07:55:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dikkat! Google şifrelerinizi değiştirebilecek


Hackerlara üzücü haber

Bilindiği üzere şifreler ne kadar zor olursa olsun hackerlar tarafından kolayca kırılabilir. Bu durumu kontrol altına almak için Google'ın kullanıcılar için güzel bir çözümü var. Artık şifreleriniz kırılmaya çalışıldığı durumda Google Asistan devreye geçecek ve şifrelerinizi o an otomatik olarak değiştirecek.

Seçim sizin elinizde

Android cihazlardaki Chrome, herhangi bir şifre ihlalini yakaladığında kullanıcılarına bildirim yollayarak şifre değişimine izin verip vermediğini soracak. Siz de bu durumda tercihen yeni şifrenizin Google asistan tarafından değiştirilmesine izin verebilir ve hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Dilerseniz de şifrenizi o an manuel olarak değiştirebileceksini

Hesaplarınızda farklı parolalar kullanın

Bir çoğunuz unutmamak adına her hesapta aynı şifreyi kullanmakta. Bu durum büyük bir güvenlik açığına sebebiyet vermekte. Şöyle düşünün bir hesabınız hacker tarafından ele geçirildiğinde aynı şifreyi diğer hesaplarda da kullandığınız için onların da ele geçirilmesine yol açıyorsunuz. Şifrelerinizi güvenli bir yere not edin ve her platform için farklı şifreler kullanın!

Kadınvekadin


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Kıran yine kırar başka türlü çünkü şimdi kırma işlemleri direk e-posta üzerinden' yapılıyor.. En mantıklısı ve güvenilir yanı kurtarıcı e-postaları es geçmemek.. Google'nin böyle yapmasıda güzel olmuş..

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana  " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)

3355

Yanıt: 0
Gösterim: 76

1911

Yanıt: 0
Gösterim: 509

2635

Yanıt: 0
Gösterim: 100