Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Reklam içerikli konu paylaşımının tamamen yasak olduğunu ve reklam içerikli bir paylaşım yaparsanız forumdan yasaklanarak mesajınızın silineceğini hatırlatmak isteriz. Sizin emeklerinize, bizimde zamanımıza yazık. :)

Fatih'te yıkılan binanın altından top mermisi çıkınca komşular ürktü

İSTANBUL Fatih'te yıkımı yapılan metruk binanın altından top mermisi çıktı. Korozyona uğramış top mermisi incelenmek üzere muhafaza altına aldı.Fatih Ayvansaray Mahallesi'nde metruk bir gecekondunun yıkımı sırasında binanın...

Başlatan Kerem, 04 Temmuz 2022, 00:37:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fatih'te yıkılan binanın altından top mermisi çıkınca komşular ürktü


İSTANBUL Fatih'te yıkımı yapılan metruk binanın altından top mermisi çıktı. Korozyona uğramış top mermisi incelenmek üzere muhafaza altına aldı.
Fatih Ayvansaray Mahallesi'nde metruk bir gecekondunun yıkımı sırasında binanın altında bir top mermisi olduğu görüldü. Mahalle sakinleri durumu hemen polise bildirdi.

Polis ekipleri yapılan ilk incelemede korozyona uğrayan top mermisinin patlayıcı özelliği kalmadığını belirledi. Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri eski top mermisini detaylı inceleme için muhafaza altına aldı.

Mahalle sakinlerinden Fahri Akar, "Gecekondu yıkımı yapıldı. Yıkıntı arasından çıktı. Havan mermisi olduğu söylendi. 1800'lü yıllara ait olduğunu şimdi öğrendim. Eski mühimmatların doğuracağı risk söz konusudur her zaman. Polisi çağırdık. Kimseye bir zarar gelmeden 'imha edilsin' dedik. Polisin bilgisi dahilinde gerisi. Onlar incelemelerini yaptılar. İmhaya götürdüler aynı şekilde. Burada başka var mı yok mu onu arayacaklar" dedi.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Bu toplar gülleler sadece top gülle değil'mi birde onlar bomba gibi patlıyor'mu..

Alıntı yapılan: TestaMent - 06 Temmuz 2022, 12:01:31Bu toplar gülleler sadece top gülle değil'mi birde onlar bomba gibi patlıyor'mu..
Gülle olayı Karayip korsanlarından sonra bitti sanırım 😂 top mermileri hedefte de paralanıyor yani patlıyor
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 06 Temmuz 2022, 14:30:30Gülle olayı Karayip korsanlarından sonra bitti sanırım 😂 top mermileri hedefte de paralanıyor yani patlıyor
Valla bilmiyordum gülle sadece deler geçer vurduğunu devirir biliyordum..

Top mermileri de çok gelişmiş durumda. Koordinat girerek nokta atışı hatta hareketli hedefi dahi vurabiliyorsun.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Kerem - 07 Temmuz 2022, 20:28:34Top mermileri de çok gelişmiş durumda. Koordinat girerek nokta atışı hatta hareketli hedefi dahi vurabiliyorsun.
Ha onu biliyorum ben... Benim demek istediğim bu evin altında çıkan top' nerden baksan 100 yıldan fazla osmanlı döneminde yapılan savaşlardan kalmadır... Onun için dedim ben acaba o durduk yere patlar'mı diye.. Şimdiki zamanımızı biliyorum :D

Alıntı yapılan: TestaMent - 07 Temmuz 2022, 20:35:44Ha onu biliyorum ben... Benim demek istediğim bu evin altında çıkan top' nerden baksan 100 yıldan fazla osmanlı döneminde yapılan savaşlardan kalmadır... Onun için dedim ben acaba o durduk yere patlar'mı diye.. Şimdiki zamanımızı biliyorum :D
Patlama riski var tabiki, o dönemin toplarıda günümüz teknolojisine yakın. Düştüğü yerde tekrar paralanıyor
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)