İçişleri Bakanlığı'ndan taksi genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl valiliğine 'Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi' gönderildi. Genelgeye göre; polis ekiplerince ticari taksilerin yolcuyu almadığının tespit edilmesi halinde, yolcu ticari taksiye bindirilecek,...

Başlatan Kerem, 28 Eylül 2021, 23:05:08

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Topic keywords [SEO] Bakanlığı'ndangenelgesiİçişleritaksi

İçişleri Bakanlığı'ndan taksi genelgesiİçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl valiliğine 'Ticari Taksi Denetimleri Genelgesi' gönderildi. Genelgeye göre; polis ekiplerince ticari taksilerin yolcuyu almadığının tespit edilmesi halinde, yolcu ticari taksiye bindirilecek, almamakta ısrar eden ticari taksilere de trafikten men dahil yasal işlem yapılacak.

 
1632844629667.png

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine "Taksi Denetimleri Genelgesi" gönderildi. Buna göre, ticari taksi denetimleri arttırılacak, şehirler arası otobüslerdeki gibi ticari taksilerde de sivil personel, denetim gerçekleştirecek.
Genelgeye göre; polis ekiplerince ticari taksilerin yolcuyu almadığının tespit edilmesi halinde, yolcu ticari taksiye bindirilecek, almamakta ısrar eden ticari taksilere de trafikten men dahil yasal işlem yapılacak. Ticari taksi denetimleri arttırılacak, şehirler arası otobüslerdeki gibi ticari taksilerde de sivil personel, denetim gerçekleştirecek.
Genelgede, son dönemde özellikle büyükşehirler başta olmak üzere bazı taksi şoförlerinin kısa mesafe veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığına ilişkin şikayetlerin artığına dikkat çekildi.
Genelgede bu durumun taksi şoförleri ile yolcular arasındaki tartışmaları arttırabileceği, ticari taksilerde seyahat etmek isteyen vatandaşlar ile turistler arasında mağduriyetlere neden olabileceği vurgulandı.
Genelgeye göre, taksilerde kısa mesafe/trafik yoğunluğu gibi nedenlerle yolcunun alınmamasına ilişkin şikayetler konunun denetimlerde resen tespiti halinde güvenlik birimleri yolcunun mağduriyetini giderecek.
Taksiye bindirilecek, yolcuyu almamakta ısrar eden taksi şoförleri hakkında ilgili oda ve belediye ile koordinasyon dahilinde trafikten men dahil gerekli yasal işlem yapılacak.
Ticari taksi denetimleri artırılarak şehirler arası otobüslerde uygulanan sivil personel denetimleri ticari taksiler için de uygulanacak.
Taksi yolcularının yaşadıkları mağduriyetler hakkında şikayetlerini ulaştırabilecekleri mecralar ile ilgili iletişim bilgileri kamuoyu ile paylaşılacak.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Bunun denetimi için ayrı bir kolluk görevlileri olması lazım baş edemezler..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

O kadar menfaatçi bir toplum haline geldik ki sürekli birilerinin denetlemesine ihtiyaç duyuyoruz.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Ben bunu bir yerde daha yazmıştım hatırlamıyorum.. Şimdi bizde az değiliz biliyormusun :D  Denetim diyoruzda..

Mesela aksaraydan istanbula geldiğimde otogar'da indiğimiz'de biz hanımla taksiyle gidelim yükümüz var dedik.. 2 vesait sürüyor esenyurtta gitmek.. Bedava gitmek için metro firmasının servisini bekliyorduk yol o kadar yorduki dedik taksiye soralım kaça gidiyor ortalama... Gittim indiğimiz yerde dolu taksici var.. Köpek balığı gibiler ama buyrun nereye buyrun nereye yapıyorlar bavul çanta eşya görünce hani mecbur binecekler gibicesine şey yapıyorlar... o ordan bu ordan derken sordum birisine dedim esenyurtta ne kadar gidersiniz ? 
sorduğu soru eşyalarınız var mı ? var olduğunu görüyor yinede soruyor varda ne alaka koltuk parasımı alacan dedim orda bi kıl kaptırdım kendime :D Yav ben istanbullu olmuşum 30 senedir daha önce çalıştığım yer esenler otogarı yanı oturduğum yer 10 dakkaydı :haha: hani ben yemem damarlarındaki akan kanı biliyorum.. saftirik değilim kesinlikle beni alt etcek adam profösör olur yani o derece.. Yemezler adam vandan ağrıdan gelmiş istanbul ağızı yapıyor yermiyim :D 
neyse dedi 250 tl :D dedim iki kişi aksaraydan geldik fiyatımız o kadar değil neyse dedim neslihanın yanına gittim.. dedim taksiden iş çıkmaz dolmuşa binek indi bindi yaparız dedik.. dedikte eşya bavul çok .. Sonra bi taksiciyi çektim köşeye dedim abi sen kaça gidersin ? dedi valla yazacağı 180 200 arası dedi.. dedim şurdaki 250 diyor.. yok dedi o kadar tutmaz dedim 180'de çok abi.. diyince o 250 çeken geldi yanıma gel abi gel dedi :D dedim 100 lira veririm götürürsen götür götürmezsen beklerim bedava giderim dedim.. Tamam dedi gel :haha: Bindik taksimetreyi açmadı zaten bende aç demedim aslında yolun hakkı 130 140 tl zaten biliyorum yani ne kadar tutacağını.. getirdi evimizin kapısının önüne kadar ben direk 200 tl verdim 20 lira para üstü istedim.. Yani benim olayım orada para değildi tavrı ve yolmaya çalışmasıydı.. neyse işte sözüm ona denetim desekte bazen bizde işimize geldiği gibi davranıyoruz.. Halk gayret etmezse devlet ne yapsın örneği gibi birşey bu..
Fazla değer verdiğin Herşey çabuk ölür
F.A

Zaten olay bizlerde bitiyor. Hepimiz dosdoğru olsak çözülecek ama maalesef millet olarak bize dokunmadığı sürece üçkağıdı seviyoruz. 🤦 yaw yazılacak olsa çok şey var ama artık tartışmaktan bıktım insanlarla. Az insan çok mutluluk gerçekten 😄


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...