Sivilce İzler Nasıl Geçer

Sivilce izlerini geçirmek için doğal yollar nelerdir.   Sivilce görünümü kişiyi oldukça rahatsız eden cilt sorunları arasında  yer alıyor. Sivilcelere dayanamayıp onları sıkmak sivilce izi  oluşmasında en önemli etken arasında...

Başlatan Kerem, 08 Nisan 2022, 01:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sivilce İzler Nasıl Geçer


Sivilce izlerini geçirmek için doğal yollar nelerdir.


 
Sivilce görünümü kişiyi oldukça rahatsız eden cilt sorunları arasında  yer alıyor. Sivilcelere dayanamayıp onları sıkmak sivilce izi  oluşmasında en önemli etken arasında yer alıyor. Sivilceler geçtikten  sonra ciltte kırmızı ve kahverengi iz, çukur veya yara bırakabiliyor.  Sivilce izlerinin etkili bir şekilde geçirmek için cilt temizliğini  aksatmamak gerekiyor. Sivilce izlerini geçirmek için evde  yapabileceğiniz çok etkili doğal maskeler bulunuyor. Cilt bakımınızı  sağlarken maske yapmanızın yanı sıra sağlıklı beslenmek ve bol su içmek  cildin yenilenmesine katkı sağlıyor.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN DOĞAL MASKE TARİFLERİ

GÜL SUYU VE BAL1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı  gül suyunu karıştırarak kremsi bir kıvam elde ediniz. Hazırladığınız  karışımı yüzünüze eşit bir şekilde sürünüz ve 20 dakika bekletiniz. 20  dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

LİMON VE BAL MASKESİ1 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek  kaşığı balı uygun bir kaba alarak ocakta ısıtınız. Isıtılan sıcaklık  geçtikten sonra yüzünüze sürünüz ve 20 dakika bekletiniz. Bekledikten  sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

  ELMA SİRKESİ VE SU


 

2 kaşık elma sirkesini 1 bardak su ile  seyrelterek karıştırınız. Pamuk yardımı ile yüzünüze masaj yaparak  uygulayınız. Bu karışımı cildinizde 10 dakika bekletebilirsiniz.

  KARBONAT VE SU


 

1 tatlı kaşığı karbonat ve az  miktardaki içme suyunu kıvam alacak şekilde karıştırınız. İstenilen  kıvam alındığında yüzünüze masaj yaparak peeling yapınız. Hazırlanan  karışımı yüzünüzde 15 dakika bekletiniz ve ılık su ile yıkayınız.

  MAYDANOZ VE SU


 

Bir tutam maydanozu sapları ile  birlikte cezvede kaynatınız ve suyunu süzünüz. Süzülen suyu soğuduktan  sonra pamuk yardımı ile cildinize sürünüz.

KAHVE VE SU

           
           
           
1 çay kaşığı kahveyi az  miktarda su ile karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı sivilce  izlerinizin üzerine sürünüz. 10-15 dakika bekletiniz. Bekledikten sonra  cildinizi ılık su ile yıkayınız.
       

MADEN SUYU VE ELMA SİRKESİ

           
           
           
1 kahve fincanı maden suyu  ve 1 kahve fincanı elma sirkesini karıştırınız. Bu karışımı 15 dakika  yüzünüzde bekletiniz.  Hazırlanan karışımı sabah ve akşam düzenli  aralıklarla cildinize uygulayınız.
       
mynet


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana  " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)